x

מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: השפעת QE3 על הדולר/שקל

השפעת QE3 על הדולר/שקל

היי,
    אני קצת חדש פה, לכן אני לא יודע אם נהוג לשאול גם על מטבעות או רק מדדים, לכן אני יהנה (לפחות פעם אחת) מהספק וארשה לעצמי לשאול.
    בתור סטודנט לכלכלה (וסתם באופן כללי ) הנחתי שה QE3 תגרום לירידת הדולר שקל (כי זה בדיוק כמו הדפסת דולרים). נכנסתי ב"ה כשהדולר היה ב 4.02 לאופציות PUT ואחרי הנאום של ברננקי (יום אחרי, שכן הוא נאם בחמישי בלילה, ותחילת ההתרסקות החלה ביום שישי) הדולר הגיע ל 3.9 , וישר מכרתי את האופציות כי חשבתי שלא ירד יותר נמוך מ 3.98-3.97 , אבל עכשיו כבר הדולר ב 3.893 .

האם נראה לך שזה הגבול של הירידות בבדולר ומכאן יחל לעלות ?? או העובדה שהמשמעות היא הדפסה חודשית של כ 40 מיליארד דולר.. יש לדולר עוד הרבה מאוד לאן לרדת ... ?

שלום וברוך הבא.
    אפשר לשאול על כל מה שקשור לשוק ההון, שלעיתים מוטב לנתב את השאלות למנהלים בפורומים המקצועיים.
    בוא נניח שהשאלה שלך נוגעת רק בכלכלה ולא באלמנטים אחרים, דוגמת המצב הבטחוני באיזור, כי אלו פרמטרים
    שלא ניתן לאמוד.
    מצד אחד יש מטבע מקומי בכלכלה יציבה מהאמריקאית, צמיחה גבוהה יותר, גרעון נמוך לאין שיעור.
    מנגד, נגיד אמריקאי שמבחינתו שמירה על דולר חלש היא חזות הכל והוא מדפיס פעם אחר פעם עוד דולרים.
    בטווח ארוך, ובלא מעט תנודתיות, לדעתי הדולר ימשיך לאבד גובה מול השקל כשגם התיקון האחרון לרמת ה 4 ש"ח/דולר
    נובע בעיקר מהחלשות האירו מול הסל ולא מהתחזקות הדולר.
    השקל יתחזק מול שני המטבעות העקריים, אך אין זה אומר שפעולתך שגויה. מאחר ורכשת אופצית PUT ולא כתבת
    אופצית CALL הרי שאלמנט הזמן משחק תפקיד משמעותי, ולכן תיקון קטן מעלה ישנה את כל התמונה ובהחלט סביר
    להניח שמימשת קרוב מאוד למחיר השיא ברמת הפקיעה הנוכחית.

מחילה אינני מבין את תשובתך, אתה אומר שהשקל יתחזק ואין זה אומר שפעולתי שגויה.
    ברור שאין פעולתי שגויה, כי כל עוד השקל מתחזק הדולר (דולר/שקל) נחלש ואז ה PUT שקניתי על הדולר - עולה ערכו.
    השאלה באופן כללי, האם ההדפסה של הדולרים בחודש הבא גם על ידי הפד האמריקאי (כי הוא אמר שהוא לא יפסיק עד שהאחוז האבטלה לא יירד) ימשיך להוריד את הדולר , או ששער הדולר שקל ב
    3.893 מהווה התחתית עד סוף אוקטובר (!) ?????
    נערך לאחרונה על ידי maori, 23.09.2012 בשעה 01:18 סיבה: תיקון

תגיות בנושא זה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות