x

מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

נושא: שאלה למי שמבין...

שאלה למי שמבין...

התפנו מאה אלף שקלים. קצת חוששת להשקיעם במניות. כמי שאין לה כל ידע בשוק ההון,ומרבה לקרוא את הצעותיכם, אודה למי שיחווה דעתו- מהי ההשקעה שנראית כרגע הכי אטרקטיבית.. אגב, המליצו לי על מניית טאואר, אולי עדיף אג"ח, ואם כן, איזה??
    אודה לתשובתכם..

Re: שאלה למי שמבין...

שלום ליאת, לפני שאענה לך צריך להיות ברור שיש סיכוי ויש סיכון, אני כמובן אמליץ על השקעה באג"חים בהם לדעתי רב הסיכוי על הסיכון. אך אני חייב לציין שאני אכתוב על אג"חים שנחשבים בסיכון גבוה אך התשואה בהם ענקית ולהערכתי ישולמו. אגב, צריך לזכור שגם במצב של הסדר (שאינני מאמין שיהיה לאלה שאפרט) בתשואות אלה עדיין סבירות לרווח עתידי.
    1. אג"ח ג' להמרה של טאואר, מספרו 1097898, כעת הפרמיה להמרה בסביבות אפס ויש תשואה חיובית יפה ומח"מ די קצר. כל הסיכויים שהמניה תעלה ולאור זה שאין פרמיה הרי ברור שהאג"ח צריך לעלות ביחד עם המניה. גם אם תהיה ירידה של המניה מובטחת התשואה לפדיון ביום התשלום. אגב, טאואר פרסמו היום שנחתם עוד חוזה חדש ומשמעותי.
    2. אג"ח 3 של ב.יאיר מספרו 1097245, תשואה גבוהה ביותר ומח"מ קצר, תשלום ראשון של הקרן בתוספת ריבית בחודש הבא.
    3. דלק נדל"ן כל הסדרות, תשואות גבוהות, החברה עברה לרווח ויש עניין לבעלים לשלם, פירטתי בעבר.

זהירות :
    המניה טאואר יכולה לרדת חדות ואיתה גם האג"ח (האג"ח ירד פחות ,אבל עדיין ירד) - יותר מדי נעלמים מאפיינים אותה בתקופה הזו,
    חוזה ענק חדש שנחתם היום לא הרים אותה , החששות מימוש של שטרי הון מצד הבנקים - מוריד אותה.

לדעתי יש לחכות עם האג"ח הזה, עד שיתבהרו העניינים עם החברה,
    ועד אשר המניה תתיצב על שער מסוים.

דלק נדל"ן - כל הנדל"ן עכשיו על המוקד , לדעתי השקעה היום באג"חים של נדל"ן מסוכנת , שווה לחכות ולראות מה ההסדר שיביא לבייב ואפריקה.

ב. יאיר - לא מכיר.

* רם אמר את זה בתגובה שלו אבל אני מרגיש צורך להדגיש (במיוחד אחרי מקרה אפריקה) : ההשקעה מסוכנת אבל תשואה ענקית.

הסיבה להדגשה היא כי אני מחזיק אגח של אפריקה ולא תיארתי לי תסריט רע שכזה !!!

תודה לכם, יישר כח.
    אין כמו העזרה והיעוץ שיש בפורום הזה.

הנה כמה אג"חים סולידים שכדאי להשקיע בהם :
    1. גילונים - ריבית עולה ואיתה יעלו הגילונים.
    2. אג"חים של דלק קבוצה
    3. אגחים של החברה לישראל

התשואה נמוכה , 3-4% אבל בטוחה.
    לדעתי בימים אלו יש חוסר ודאות (עם נטיה לירידות),
    צריך להשקיע במשהו בטוח ואלו אופציות טובות.

ל mamos שלום,
    אף שכלל אנו מסכימים ברשותך כמה הערות למה שכתבת.
    לגבי טאואר והבנקים, קרא את הכתבה מאתמול בביזפורטל בעניין וממנה תלמד שהמידע (כתבה בגלובס כמדומני משלשום) הוא שגוי. אין חשש שהבנקים יעשו זאת.היו ירידות וגם היום יש אך אני אופטימי, לאג"ח יש תשואה , המניה יותר מסוכנת.
    לגבי דלק נדל"ן, ראה דו"ח רבעוני משבוע שעבר שהם עברו לרווח, כל השוואה בינם לבין אפריקה לטעמי לא נכונה.
    ב. יאיר, ממליץ לך לבחון היטב את אג"ח 3 שתשלום קרן ראשון בו כבר החודש והתשואה שם תדהים אותך, כמו כן ראה ההודעות באתר הבורסה מהחודש האחרון על עיסקאות פוטנציאליות במתחם משרד החוץ ועוד מכירה משמעותית. למד את האג"ח ואת הפרטים שציינתי ותעריך. אני נותן סיכוי גבוה לתשלום הקרוב ומכאן רווח יפה.
    כמובן שכל אחד יחליט לעצמו והאחריות עליו.
    אינני ממליץ בניגוד למעשי, למען הגילוי הנאות אני מושקע באג"חים אלה.
    בהצלחה לך ולכלל הקוראים.

לשואלת המקורית

אין להשקיע את כל הסכום בא"גח אחד. יש לפזר שמרבית הסכום באג"חים "סולדיים" ורק אחוז קטן במסוכנים (אלא אם כן 100K ש"ח מהווים חלק מזערי מההון שלך).

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות