x

עמוד 3 מתוך 4 ראשוןראשון 1234 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 21 עד 30 מתוך 35

נושא: זרקור: אינטרנט זהב אגח ג

מה דעתכם על הזעזוע היום בניירות של קבוצת בזק. האם זו סכנה בדמות סכין נופלת או הזדמנות?
    בזק וביקום נשחטו כאשר גם האגחים של אינטרנט זהב וביקום ירדו היום

אשמח להתייחסות

ציטוט פורסם במקור על ידי kelazar צפה בהודעה
    מה דעתכם על הזעזוע היום בניירות של קבוצת בזק. האם זו סכנה בדמות סכין נופלת או הזדמנות?
    קשה לראות בלכתו של מנכ"ל, מוכשר ככל שיהיה (אלא אם כן קוראים לך סטיב ג'ובס או משהו כזה, אך כפי שידוע זה לא השם של המנכ"ל הפורש), איזושהי השפעה מהותית לטווח ארוך. לעניות דעתי כדאיות של האג"חים (או מניית ביקום כאלטרנטיבה) לא השתנתה. כמו שנאמר כבר, הכל מתחיל ונגמר ברמת הרווחיות של הפרה החולבת של פירמידת אלוביץ', קרי חברת בזק.
    נערך לאחרונה על ידי chizhk, 20.01.2013 בשעה 21:30

אני מסכים. השאלה היא אם הפרה החולבת מסוגלת להמשיך להחלב באותו הקצב.
    לפי החישוב שלי כדי לתת מענה לבי קום בזק צריכה להרוויח 1.2 מיליארד ש"ח. עושה רושם שהיא מסוגלת להגיע לרווחיות הזו בלי בעיה למרות ההחמרה ברגולציה.
    השאלה תהיה המענה לאינטרנט זהב שם המצב מעט יותר רגיש. בקשר לזה חשוב לזכור שאלוביץ' בניגוד לדנקנר בן דוב ושות' הוא אדם מאוד עשיר שמחזיק בחברות רווחיות אחרות ובנדל"ן רב ולכן קשה לי להאמין שהוא יאבד את בזק בגלל פער של כ-100 מיליון ש"ח (זה בלי להזכיר שאין היום כמעט שעבוד על מניות בזק בעקבות תשלום החוב המהיר יותר מן המצופה).

מישהו יכול להפנות אותי לפרטי הלוואות של בי קום לבנקים (בעיקר פריסה של תשלומים)? אני מנסה לעבור על צד החובות ולראות את פריסתן על ציר הזמן (כן, אני יודע שפיראט עשה את זה בפוסט המקורי, אך אני חייב לוודא בעצמי :-)). לא מצאתי את זה בדו"ח של החברה, יש רק סך ההתחייבויות. אם יש סיכומים שנתיים לבי תשלומי אג"ח, אודה גם על זה (אחרת צריך לעשות לבד חישובים של ריביות וחלקי הקרן לפי הון מונפק של כל סידרה שאילה הנתונים שאפשר למצוא בכל האתרים הכלכליים).

http://www.bcommunications.co.il/inv...ncial-reports/

תנסה פה יש דו"חות של החברה שוחות שנתיים בלבד אבל אני מניח ש-2011 יתנו לך מושג טוב

בזק מציגה תחזית רווח עבור שנת 2013. התחזית היא לרווח של 1.7-1.8 מיליארד ש"ח בדומה לזו של שנת 2012. התחזית גבוהה משמעותית מהצורך של החברה כדי לשמר את הפירמידה. לפי החישוב שלי רווח של 1.2 מיליארד הוא מספק. Jorge רשם ש- 1.3 מיליארד מספיק לדעתו, כך שעבור בי קום התחזית הזו היא מעבר למצופה. יחד עם עוד מיליארד ש"ח של דיבידנד "מיוחד" חלקה של בי קום (31%) הוא 830- 870 מיליון ש"ח. בי קום צפויה להחזיר הלוואות השנה בהיקף של 635 מיליון ש"ח. בנוסף יש לה מזומן רב יחסית של מעל 600 מיליון ש"ח. הצורך של אינטרנט זהב (לפי פיראט) הוא 160 מש"ח בשנה. דיבידנד בהיקף כזה מהווה תשואת דיבידנד (לפי שווי נוכחי של 440 מש"ח) של מעל 35%.

לשיקולכם
    בברכה

אכן - הואיל ואת תחזיות בזק לטווח הקצר (2013) אני מכבד - זה נתון טוב מאד.
    אמנם ההפתעות הפוטנציאליות לרעה ולטובה (שוק סיטונאי, חברת חשמל, איחוד חברות בנות) כנראה לא יבואו לידי ביטוי השנה, אבל עדיין תחזית של שימור רווחים חרף הירידה הצפויה בפלאפון (2012 לא הושפעה באופן מלא מהתחרות) היא בשורה טובה.
    בסביבות שער 1600 אני מוצא את ביקום זולה ביחס לסיכון.

http://technation.themarker.com/1.1923453

פרשנות לאתגר הנזילות של אינטרנט זהב.
    באופן לא מפתיע גם פה נראה כי האגחים שלה בטוחים ביותר, והחלק המורכב יותר הוא אינטרנט זהב.
    ישנם לפי הכתבה שלוש אפשרויות:
    1. חלוקת דיוידינד (לביקום כרגע הפסד חשבונאי של 100 מש"ח).
    2. הפחתת הון שעלולה להתקל בהתנגדות של קונסורציום הבנקים
    3. הנפקת זכויות של אינטרנט זהב- קבוצת יורוקום ואלוביץ' אמידים מספיק ככל הנראה
    4. גיוס חוב עם שעבוד על מניות בי קום
    נערך לאחרונה על ידי kelazar, 06.02.2013 בשעה 10:32

שלום לכל מלומדי הפורום

אשמח לשמוע מה דעתכם על הטרייד הבא: שורט אג"ח ב' אינטרנט זהב/ לונג מנית ביקום.
    לדעתי בזמן האחרון נוצר עיוות בפירמידה של אלוביץ.
    בזמן שבזק עולה (עקב תחזית הרווח והציפיה לדיווידנד), גם ביקום עולה אבל לא באותה עוצמה.
    מצד שלישי האגחים של אינטרנט זהב עולים חזק, ונראה לי שהעליה שלהם נובעת גם מסיבות שאינם קשורות לעליה בבזק כמו:
    1. עליה חזקה בכל האפיק הקונצרני.
    2. השקת מדד תל בונד תשואות וציפיה לכניסת כסף לאפיק אגחי הזבל (לפי הפירסומים האגחים של אינטרנט זהב יהוו חלק ממדד זה.
    השיקולים בעד הם:
    1. כמובן התלות של האגחים בשווי ביקום.
    2. הצורך בדיוידנד מביקום לשירות החוב (כיום יש כסף בקופה לעוד תשלום 1 לאגח).
    3. התשלום לאגח ב'/ג הוא רק בנובמבר וזה יהיה לאחר תשלום הדיבידנד ועם מידע על עוד 2 רבעונים במקרה של בעיות.
    החשש הוא:
    שתהיה הזרמה מלמעלה לצורך שירות החוב (או הנפקת זכויות), אבל מניסיון במקרים דומים שקורים לאחרונה נראה שתהיה הזרמה (אם תהיה) רק אם יהיה שווה לשמור על הפירמידה וגם במקרה זה ערכו של האגח ירד.
    מכיוון שאני חובבן, אשמח לשמוע תובנות על העניין ומה אני אולי מפספס פה?

בהמשך לכך אם אחליט שהעניין אטרקטיבי אשמח לשמוע המלצות איפה אפשר לפתוח חשבון שיאפשר לי לעשות טרייד כזה ו
    כמובן עם עמלות נמוכות, וביצוע בסכום לא גבוהה (לא יודע מה המינימום לדבר כזה).

תודה לעונים, וערב טוב לכולם.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות