x

עמוד 21 מתוך 23 ראשוןראשון ... 111920212223 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 201 עד 210 מתוך 225

נושא: זרקור: אידיבי פיתוח י / אידיבי אחזקות ד

ערב טוב,

עכשיו ראיתי-
    http://www.calcalist.co.il/markets/a...591426,00.html

מה אומרים?
    טוב? לא טוב?

לדעתי זה לא רלוונטי. באיחור של חודשים הקפדנים יאמרו אפילו של מעל לשנה סוכנויות הדירוג העבירו את הדירוג של אידיבי אחזקות ל-SD. אפילו חברות הדירוג האיטיות כבר הבינו שאידיבי חדלת פירעון הדבר היחידי שיכול לעכב את רוע הגזרה הוא הזרמה של אלשטיין שגם כן רק תעכב את רוע הגזרה. לא ברור לי כיצד נוחי יכול להתגלגל עם החוב הזה ועוד יותר לא ברור לי זה מה הוא מתכנן להציע למשקיעים בתמורה לתספורת הקרבה ובאה.
    אני מבקש מכל מי שרושם כעת שהאג"חים האלו הם הזדמנות קנייה שיזכיר שהאג"ח נמצא במצב של הסדר חוב ושלא ברור מאיפה ישולמו התשלומים העתידיים כדי לא להטעות את הקוראים. זה אחד האג"חים הכי ספקולטיביים בשוק! לו זו הייתה איזה חברת נדלן ממזרח אירופה היא מזמן הייתה ננטשת על ידי המשקיעים ומפורקת והנה פה האג"חים האלו נסחרים ב- 22 אגורות 10 אגורות שווי כלכלי ועוד 12 פרמיה לא ברורה על זה שנוחי הוא בעל השליטה.
    משקיעים יקרים ראו הוזהרתם. מקווה להתבדות, אבל חייבים להניח את כל הקלפים על השולחן

מתחילים לדבר על הסדר -

אידיבי מציעה - דחייה של התשלומים לחמש סדרות האג"ח ב־5-4 שנים, כשבכל שנה תשולם למחזיקים ריבית מוגדלת בלבד, ותשלומי הקרן לכל הסדרות יידחו. אי.די.בי לא צפויה להציע הזרמת בעלים נוספת מעבר ל־40 מיליון שקל שכבר הגיעו מהמשקיע אדוארדו אלשטיין ול־180 מיליון שקל נוספים שבעל השליטה נוחי דנקנר התחייב להזרים

בעלי האגח דורשים - מחזיקי האג"ח צפויים לדרוש הזרמת הון נוספת של כ־400 מיליון שקל וקבלת מניות אי.די.בי עבור מחיקת חלק מהחוב. אחת האפשרויות שנבחנת היא החלפה של כל סדרות האג"ח בסדרה אחת חדשה בעלת מח"מ ארוך. עדיין לא ברור אם ואיזה היקף יהיה לתספורת על החוב שתבקש אי.די.בי, אך ההערכה היא שאם וכאשר יושג הסדר הוא יהיה כרוך במחיקת עשרות אחוזים מהחוב. אי.די.בי אחזקות חייבת למחזיקי האג"ח 1.7 מיליארד שקל ועוד 300 מיליון שקל לבנקים לאומי וקרדיט סוויס. כל הסכם עם מחזיקי האג"ח צפוי להיות כרוך גם בהסכם זהה עם הבנקים.

ואלשטיין? - אלשטיין הבהיר עוד לפני שיקבל את ההחלטה על מימוש האופציה, כי הסכמות עם מחזיקי האג"ח לגבי החוב כלפיהם הן הכרח מבחינתו לביצוע ההשקעה בגנדן, וכי אין בכוונתו להתדיין ישירות עם מחזיקי האג"ח. עם זאת, אלשטיין יהיה שותף למגעים ויקבל עדכון על מהלכם, והסדר החוב יותנה באישורו.

אישית, אני חושב שכולם יצאו מדעתם.

את אידיבי אחזקות צריך לקחת לפרוק מיידי -ובדיוק כמו באמפל - להפוך החוב להון לאחר חלוקת המזומן בקופה בין הנושים , למנות דריקטוריון חדש שימנה מנכ"ל - שמצידו יעבוד בשת"פ עם הנושים של פיתוח להבטיח תשואה מקסימלית לאורך זמן לכולם, ולא לשרת את צרכי בעל הבית.

מניית אחזקות רשומה למסחר - מי שירצה ימכור את המניות שקיבל, מי שלא לא - בסוף יתגבש גרעין שליטה חדש ובזה תם הסיפור

כל דרך אחרת היא טובה לבירוקרטיה של פעילי הסדרי החוב - עו"ד, נאמנים וכו' ורעה למחזיקים.

כזה הסדר יסב לבנקים הפסדים לא קטנים במעלה הפרמידה - טומהוק, גנדן וגם באחזקות - וזה יהיה השיעור החשוב על מימון פרמידות.

אח"כ צרכים המחזיקים לתבוע את כולם - דרקטוריון אחזקות, נאמני אגח, לחקור כל עיסקה, כל תשלום "עמלה" מקבוצת אידיבי לשותפים בגנדן - יחזור לא מעט כסף
    נערך לאחרונה על ידי tby, 26.12.2012 בשעה 08:18

ציטוט פורסם במקור על ידי tby צפה בהודעה
    מתחילים לדבר על הסדר -

אישית, אני חושב שכולם יצאו מדעתם.

את אידיבי אחזקות צריך לקחת לפרוק מיידי -ובדיוק כמו באמפל - להפוך החוב להון לאחר חלוקת המזומן בקופה בין הנושים , למנות דריקטוריון חדש שימנה מנכ"ל - שמצידו יעבוד בשת"פ עם הנושים של פיתוח להבטיח תשואה מקסימלית לאורך זמן לכולם, ולא לשרת את צרכי בעל הבית.

מניית אחזקות רשומה למסחר - מי שירצה ימכור את המניות שקיבל, מי שלא לא - בסוף יתגבש גרעין שליטה חדש ובזה תם הסיפור

כל דרך אחרת היא טובה לבירוקרטיה של פעילי הסדרי החוב - עו"ד, נאמנים וכו' ורעה למחזיקים.

כזה הסדר יסב לבנקים הפסדים לא קטנים במעלה הפרמידה - טומהוק, גנדן וגם באחזקות - וזה יהיה השיעור החשוב על מימון פרמידות.

אח"כ צרכים המחזיקים לתבוע את כולם - דרקטוריון אחזקות, נאמני אגח, לחקור כל עיסקה, כל תשלום "עמלה" מקבוצת אידיבי לשותפים בגנדן - יחזור לא מעט כסף
    מסכים ב 100% אחזקות זאת חברה שצריך וקל יחסית לפרק וכולם ילמדו מזה לעתיד לבוא, בעלי האגח הופכים לבעלי המניות וכולם מלמעלה מוחקים את הכסף.

הסנטימנט השלילי (בצדק) באחזקות ובאג"חים שלה פשוט מפרקים גם את האג"חים של אידיבי פיתוח שירדו 5-10% השבוע (לא בצדק לטעמי).

לפי דעתי האג"ח הארוך של פיתוח (סדרה ט) שנסחר כעת ב-46% מהפארי, יחד עם הסידרה השקלית הקצרה יותר (סדרה י) ונסחרת ב-50% מהפארי מעניינות מאוד.

קשה לי לראות מצב שבו נכסי פיתוח יכסו מספרים שאפילו קרובים למספרים האלו.

לשיקולכם

tby - לא חושב שכולם יצאו מדעתם.. העסק די פשוט ורציונלי וכך גם מדיניות מחזיקי האג"ח סופסוף לדעתי :
    התרומה של נוחי והמנהלים לעסק עצמו שלילית ובזבזנית. אין אמון ואין סנטימנט כבר (=רציונליות סוף סוף).
    יצליח להביא סכום נאה מגנדן / קברי צדיקים / ... - יישמר שליטה. לא - פירוק קליל.

מה זה סכום נאה זו שאלה טובה. לדעתי 300M שקל יספיקו לקנות זמן, פחות מ 200M לא.
    ו- kelazar - הירידה של האגחים של פיתוח מכניסה אותם לאיזור מעניין. המשך צלילה מתחת ל - 50 (על י') ואפתח פוזיציה רצינית, באופן אישי.

מסכים איתך. יש לי כבר היום פוזיציה קטנה בפיתוח י, ובאמת שלא ברור לי לאיזה מימדי קטסטרופה צריך להגיע כדי לקבל פחות ממחצית הערך

בוקר טוב,

היש איזשהי דרך שתתאפשר עסקה כה הזויה??
    מה אומרים?
    http://www.globes.co.il/news/article...p_firstarticle

יום טוב

משהו לא ברור לי בעסקת בעלי עניין הזו (ש-lior9 מעלי בצדק קרא "הזויה") שעליה מדווחים כל האתרים הכלכליים בבוקר (מכירת כלל ביטוח לכור). נעזוב כרגע עניין של מחזיקי אג"ח של כור (שמן הסתם אמורים לעמוד על רגליים אחוריות בהתנגדותם). אם המזומן שבקופת כור עובר לאיי.די.בי פיתוח ופיתוח ניצלת לשנים הבאות מבחינת מצבת החובות שלה, מה דנקנר מרוויח מזה אם הוא יאבד בסופו של דבר (שזה תסריט בעל הסתברות לא מבוטלת בלשון המעטה) את איי.די.בי אחזקות? האם המזומן שפיתוח תקבל יוכל ללכת למעלה לאחזקות? יישאר בכלל משהו שאפשר יהיה להעביר או ששמירה על כלל ביטוח (שתישאר אצל נוחי אם היא עוברת לכור) כל כך חשובה לו או שיש לו משהו עוד יותר יצירתי על מנת להציל גם את אחזקות (לי אישית יש ספק רב בזה)? מה שכן, אם נוחי היה הולך לעבוד בקרקס בתור להטוטן, היה ללא ספק הופך לכוכב על.
    נערך לאחרונה על ידי chizhk, 06.01.2013 בשעה 10:32

חייבים להראות "יוזמה", "פעלתנות", "אפשרויות שנפתחות"

כי ללא זה - מה נותר?

להביא כסף מהבית - אין, משקיע - על הגדר, שעון החול אוזל - מה יגידו לנושים?

עכשיו "יש תהליך", יבקשו זמן "למיצויו" .....

מצד שני, פיצול נכסי שופרסל יועיל לדסק"ש.

דעתי נותרה שלטווח ארוך יש עדיפות למניות דיסקונט על פני יתר מכשירי החוב וההון בקבוצה
    נערך לאחרונה על ידי tby, 06.01.2013 בשעה 10:48

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות