הצטרפת לחדר
(17:16) סאמי:וכתיב יפה ומצויין
(18:19) בונבונית:והיי עומר אתה כאן
(19:21) יובל שמעון:וארז אתה פה
(19:59) מכבי יפו:וסאמי
(19:59) מכבי יפו:וחחח
(20:03) אלון פיאדה:וakuo kfuko
(20:03) מומחה:ואלון מגיע היום?
(20:03) אלון פיאדה:וnhhs b,jhk cmty cbuat td"j
(20:03) אלון פיאדה:ושלום לכולם
(20:03) אלון פיאדה:ומצטער על הכתב קודם �
(20:03) אלון פיאדה:ומייד נתחיל בצאט בנושא אג"
(20:04) אלון פיאדה:ומוזמנים להעלות שאלות כבר כעת
(20:06) אלון פיאדה:ושאלות? מישהו?
(20:07) מכבי יפו:ומה דעתך על אידיבי
(20:0 vici:ורמת נזילות חלשה": S&P מעלות 'חתכה' את דירוג אי.די.בי בשתי דרגות ונתנה תחזיות שליליות
בחברת הדירוג מסתכלים קדימה, אל עבר פרעון החובות הצפוי לאחר יוני 2013, ברקע לבעיות הנזילות שמתגלות עם עליית התשואה על האג"ח של הקונצרן - רק על ידי יוזמות ניהוליות ניתן יהיה לשלם החובות
(20:0 מכבי יפו:וראיתי שהורידו דרוג עכשיו
(20:0 מכבי יפו:והאם שווה קנייה?
(20:0 vici:וערב טוב לכולם
(20:0 אלון פיאדה:ולפני שבועיים אמרתי להמתין כי יירד
(20:0 אלון פיאדה:ווכפי שניתן להיווכח כך קרה
(20:0 אלון פיאדה:והאם המחיר כעת הוא מחיר לקנייה
(20:0 אלון פיאדה:וכנראה שכן
(20:09) אלון פיאדה:ואך יש לקחת בחשבון כי הורדת הדירוג הצפוייה עלולה לגרור את כלל הניירות למטה
(20:09) מכבי יפו:ו��
(20:09) אלון פיאדה:ובמיוחד אם הרכישות לא ימשיכו
(20:09) מכבי יפו:ואז עדיף גדר כרגע?
(20:10) אלון פיאדה:ולעומת זאת באותה את ההמלצה הייתה איסוף של הניירות של דלק נדלן (בדגש על המשך ירידה) וכולנו רואים כיצד נהגו עם התקרב תאריך היעד
(20:10) אלון פיאדה:ומי שלא רוצה לקחת סיכונים מיותרים עדיף לו שימכור לתוך העליות, שכן בהחלט יכול להיות חיתוך חד במחיר השוק של הנייר (אפילו בערכים נוכחיים) על מול אי יכולתם להגיע להסכמה
(20:11) אלון פיאדה:ואך אני מאמין כי הסבירות להסדר טובה (גם אם לא גבוהה)
(20:11) אלון פיאדה:וויותר מכך - במחיר נוכחי מדובר עדיין במציאה
(20:11) אלון פיאדה:ואני מזכיר כי כל מחיר מתחת ל-30 מייצג מחיר טוב להשקעה מבחינתי (עבור דלק נדלן)
(20:12) אלון פיאדה:ובכל מקרה מי שמוכר עדיף כי יכניס חלק מהרווח לאי.די.בי או שימתין מעט ואם יהיו ירידות פעם נוספת אז לנצל את הגל השני
(20:12) מכבי יפו:ווהאם יש אגחים אטקרטיבים במינימום סיכון
(20:12) אלון פיאדה:ובמחירים הנ"ל, למעט מקרה של חדלות פרעון, הרווח ההוני הפוטנציאלי מצדיק את הסיכון
(20:13) אלון פיאדה:וכמו כן הזכיר (כי כבר שאלו על ישיבה על הגדר למעלה) כי - כן, בתקופה זו צריך שיהיה כרית מזומנים רחבה (גם אם לא ישיבה מוחלטת על הגדר)
(20:13) אלון פיאדה:ווכן יש ניירות שמחירם שווה קנייה
(20:13) אלון פיאדה:ואך תוך הבנה שישנם שני סיכונים אפשריים
(20:14) אלון פיאדה:ואחד - אי הגעה להסדר באותם ניירות ירשום הפסד הוני על הנייר, וזהו סיכון לטווח הקצר - בינוני, שכן אני מאמין כי במחירים נוכחיים הפסד (אם יהיה ) בטווח הארוך יהיה קטן עד לא קיים כאשר הסבירות לרווח באותם ניירות שהזכרנו (היום ובצאט הקודם) גבוהה
(20:15) אלון פיאדה:וושנית - שעדיין ישנו סיכון של נפילה של השווקים בגלובליים בגלל מגוון ה"אפשרויות" שתיארו בהרחבה פה בשבועות האחרונים
(20:15) אלון פיאדה:וולכן ישנה החשיבות הגדולה של כרית המזומנים
(20:16) אלון פיאדה:ואתם לא רוצים להיכנס ל-"2007" עם כל הנכסים בפנים, גם אם ייתקן מאוחר יותר זה יהיה "הפסד" של פוטנציאל
(20:16) אלון פיאדה:ווזה לא כאילו יש כסף על הריצפה פה כפי שהיה לפני 3-4 שנים
(20:16) אלון פיאדה:ומרבית הניירות שמתומחרים נמוך - יש לכך סיבה קונקרטית
(20:16) אלון פיאדה:ולגבי אגחים אטרקטיבים במינימום סיכון
(20:17) אלון פיאדה:ואני לא החזור שוב על ההסבר למה דווקא אלו הכי מסוכנים לדעתי
(20:17) אלון פיאדה:ובכל מקרה הייתי ממתין להחלטה על הריבית בחודש חודשיים הקרובים ורק אם הנגיד יעלה את הריבית שוקל להיכנס לניירות הממשלתיים
(20:1 אלון פיאדה:והתיקון שיכול להגרם בגלל העלאה חד פעמית בתחום זה יכולה לפגוע ברווח ההוני בטווח הקצר ולהוביל להפסד לא קטן ביחס ל"סיכון" של אותם ניי
(20:19) אלון פיאדה:ובהנחה כי בטווח הארוך הריבית תחזור לרדת (והרי ארה"ב כנראה לא תעלה את הריבית עד סוף 2013)
(20:19) אלון פיאדה:ואז הרווח בטווח הבינוני באותם ניירות יכול להיות שווה את ההשקעה (ללא קשר לפידיון)
(20:20) מכבי יפו:ו��
(20:20) אלון פיאדה:ובתרחיש הפחות סביר, במידה והריבית תמשיך לעלות, חלק מההפסד על הנייר יקוזז על מול עליית מחיר הפארי שכן עליית הריבית תתרחש רק במידה והמדדים ימשיכו להיות גבוהים
(20:20) מכבי יפו:ותודה וערב נעים
(20:21) אלון פיאדה:ושימו לב כי המדד הגבוה הנוכחי הוא עונתי בעיקרו, כאשר יש סבירות כי בחודשים הקרובים, חקיקה מתוכננת יכולה להשפיע על המדדים באופן חד פעמי
(20:22) אלון פיאדה:ולדוגמה במידה ויבוטל המע"מ על הירקות - שמהוות נתח משמעותי ממדד המחירים לצרכן, או במידה ויוחלט על הגדלת המע"מ שישפיע ישירות על המדד בכמעט כל נקודות המבחן של המדד
(20:22) אלון פיאדה:ושאלות נוספות?
(20:27) אלון פיאדה:וזהו?
(20:29) Dan:והאם יש סקירה השבוע ? (רק הרגע נכנסתי)
(20:30) eyal-k:וhttp://youtu.be/F5o-jlGp3Iw
(20:30) udiwe:ואלון, האם ניתן להזיז לשעה נוחה יותר
(20:30) אלון פיאדה:ונו ומה אני כותב פה בחצי שעההאחרונה �
(20:30) אלון פיאדה:והתמליל יעלה בסוף הצאט בפורום
(20:31) אלון פיאדה:ואך אם יש שאלות נוספות מוזמנים לעלות
(20:32) אלון פיאדה:ואם אין שאלות נוספות נסיים היום מוקדם...
(20:32) Dan:ואוקיי תודה....ודרך אגב כאשר נכנסים רואים רק מרגע הכניסה - לא רואים את ההסטוריה של הצאט
(20:33) Dan:ו..ובעניין שאלות - האם יש הערכה לכיוון הדולר אחרי שעלה מעבר ל 3.80
(20:36) eyal-k:וhttp://youtu.be/did1dqwgcKM
(20:3 אלון פיאדה:ואני יודע לגבי העניין של הצאט - לכן ציינתי כי יעלה תמלילו...
(20:39) אלון פיאדה:ולגבי הדולר, אני לא עוסק במט"ח באופן כזה שיעשה אותי כמומחה בתחום, אז מעדיף להשאיר את השאלה לעמיתי לפורומים.
(20:39) אלון פיאדה:ואני בטוח כי אם תעלה את השאלה לפורום העוסק בנושא תקבל תשובה
(20:42) אלון פיאדה:וטוב, אם אין עוד שאלות
(20:42) אלון פיאדה:ואז נסיים כעת
(20:42) אלון פיאדה:ומקווה לראות אתכם גם בשבוע הבא
(20:42) אלון פיאדה:וועד אז
(20:42) אלון פיאדה:ומסחר נעים ורווחי לכולם

* בקרו בפורטל משאבי האנוש , אשמח לראות אתכם גם שם אם זהו עיסוקכם.