x

מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: מסחר אוטומטי

מסחר אוטומטי

עם הזמן נכנס יותר ויותר לתודעת הציבור, הנושא של מסחר אוטומטי – דהיינו תוכנה שבנו אותה על פי אלגוריתם מסויים, שקונה ומוכרת אוטומטי ללא מגע יד אדם, או אם תרצו אלגו טריידינג.

כמובן שאינו דומה אלגו טריידינג של סוחר ארביטראז', שעובד עם מחשבי על וכו', לסוחרים קטנים שסוחרים בטווח של ימים ושבועות, וסוחרים מהמחשב הבייתי.

אחד המעלות שמסחר אוטומטי עוזר לסוחר הקטן, היא לנטרל רגשות, שזאת אחת מהבעיות הכי נפוצות והראשונות במעלה, שגורמות לבן אדם האנושי לסחור בצורה גרועה, עד כדי מחיקת התיק כולו, מה שלא קיים במסחר אוטמטי, עקב כך שעובדת בלי רגשות ובלי סנטימנטים.

כמובן שמסחר אוטומטי אינו פתרון קסם לאלגוריתם מופסדת מלכתחילה, להפוך את זה למרוויחה, מה שכן, אם יש לנו שיטת מסחר שהוכיחה את עצמה, ויש לנו בעית משמעת וכדומה, מסחר אוטומטי, יפתור את הבעיה הזאת.

חשוב לזכור, בשוק ההון כמו בשוק ההון, שום דבר אינו מובטח, דברים משתנים, מה שהיה נכון אתמול, לא חייב להיות נכון מחר, ואין צורך להרחיב ולומר, שאם אלגוריתם מסויים או שיטת מסחר מסויימת, עבדה והרוויחה אתמול, לא מובטח לנו שימשיך להרוויח גם מחר, לכן חשוב מאד לבדוק, האם לא השתנו דברים, האם השיטה עדיין עובדת ומרוויחה, ואם לא חייבים דבר ראשון להפסיק את המסחר האוטומטי, לבדוק מה קרה, ומה גרם לתוכנה להפסיק להרוויח.

לפעמים מדובר בשינוי שהשוק ביצע, על כן חובה עלינו לערוך שינויים ולהתאים את התוכנה לתנאי השוק החדשים, ולפעמים יכול להיות שיש באג בתוכנה, וכו', אשר על כן, אי אפשר לטמון את הראש בחול ולומר, "טוב יש לי תוכנה אוטומטי, אני הולך לי לים, נבדוק עוד שנה כמה כסף הרווחתי", דבר כזה יכול לעלות לנו ביוקר, עד כדי מחיקת התיק כולו.

דבר נוסף, יש אלגוריתם שבנוי לשוק מגמתי, ויש שבנוי לשוק מדשדש, לכן צריך וחייבים להפסיק את המסחר, אם השוק שינה כיוון, ממה שהתוכנה בנויה.

מה נקרא תוכנה טובה ?

תוכנה טובה, היא תוכנה שבדקו אותה שנתיים לאחור (backtest) לפחות, וחצי שנה לפחות בזמן אמת (על דמו כמובן), אחד הטעיות הקיימות, שבודקים תוכנה חפיף על כמה חודשים אחורה, ומגיעים למסקנה נמהרת, להפעיל אותה בזמן אמת, וגורמת למפח נפש, תוך זמן קצר, אז זהירות נדרשת.

חשוב לא פחות, להתאים את התוכנה לגודל התיק, ולבנות אותה בצורה בריאה, לפתוח גודל פוזיציה, בהתאם לרמת הסיכון שאנו מוכנים לקחת, זה שמדובר בתוכנה אוטומטי שהוכיחה את עצמה יכולה להיות לנו לרועץ, אם גודל הפוזיציות שנפתח, יהיו חסרי פרופורציה לגודל התיק.

עוד נקודה שחשוב לדעת, לפעמים יש אלגוריתם שהוכיחה את עצמה על צמד מסויים ומרוויחה לאורך זמן, לא בהכרח שתעבוד על צמד אחר, לכן חובה עלינו לבדוק כל צמד לגופו של ענין, ולא ללכת עם הראש בקיר ולומר, "איזה יופי בדקתי את התוכנה הזאת כבר כמה שנים ועובדת פיקס על יורו דולר, היידה, בא נריץ את התוכנה על 200 צמדים", זה לא עובד ככה, וגם זה יכול לגרום למחיקת התיק כולו.

בברכת
    מסחר פורה רגוע ומורווח
    פסח כשר ושמח

הנ"ל ניתן אך ורק לידע בלבד, ולהרחיב אופקים, וכמובן לא מדובר בייעוץ כלשהי, וכל אחד ינהג בכספו כראות עיניו.

אזהרה, היות ומסחר במט"ח וסחורות, הינו במינוף גבוה, מומלץ לא לפתוח פוזיציה מעבר לרמת השינה, וכמו שארז אומר "קחו סיכונים בהיגיון".
    מקרא: מעבר לרמת השנה - אם אנו חייבים להיות מעודכנים בשערים און ליין.
    דעתי בלבד, תקנו אותי אם אני טועה.

הטבע האנושי הוא להילחם בשוק, על מנת להצליח בשוק יש להילחם בטבע האנושי.

ציטוט פורסם במקור על ידי אבי1 צפה בהודעה
    "טוב יש לי תוכנה אוטומטי, אני הולך לי לים, נבדוק עוד שנה כמה כסף הרווחתי".

יום מוצלח

ארז
    ​הטבע האנושי הוא להילחם בשוק, על מנת להצליח בשוק יש להילחם בטבע האנושי.

rema1
    אורח
    אבי בוקר טוב
    תודה על העדכון אולי מכונה וורודה LOL
    צר לי אולי בעתיד .....אני משקיעה לטווח אין לי צורך ולנטרל רגשות
    אצלי הם מנוטרלים כליל כאשר אני בוחרת לי במה להשקיע. הרי זה
    כלל ראשון......

חג פסח שמח וכשר

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך