x

מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

נושא: ריבוי מידע - עוזר או מפריע?

ריבוי מידע - עוזר או מפריע?

לא אחת אחרי חיפוש ועלעול בגרפים על הנכסים השונים, סוף סוף החלטנו על עיסקה שנראית לנו מצויין וכדאית, אנו מתחילים לחפש סימוכים שיתמוך בכוון שעליו חשבנו.

ומתחילים להעמיס על הגרף כל מיני אינדיקטורים ואוסילטורים, שלרוב רק יפריעו לנו ויכניס אותנו לספקות לכדאיות העיסקה, והגרף תראה בערך כך

EURUSD_1440.jpg

עד שמרוב עצים לא רואים יער.

השלב הבא היא: מתחילים לחפש באינטרנט מה אומרים האנליסטים השונים - שלפעמים זה רק מבלבל - ומה שאנו מעלים בחכתנו, זה רק דיעות סותרות, מחפשים בבלוגים, ובפורומים השונים וכו'.

עוד שלב שצריך לעשות לפני שיוצאים סוף סוף לדרך עם העיסקה: מתחילים לעשות חישובים מחישובים שונים, אם הויקס יורד עכשיו אז כנראה שהאגחים ל10 שנים עולים, וכנראה שהסנופי מתרסק ואם ככה אז הדקס אמור לעלות, ולכן היורו צריך לרדת, אבל משהו לא נראה לי כי כרגע הפאונד האנגלי עולה, אויש מה הולך כאן היין היפני פתאום התחיל לרדת, והאוזי מדשדש ובקווי הפסיקו את המסחר, אז כנראה יש שמה שביתה, הזהב עולה, הכסף יורד, הפלטיניום עומד, ואם הנפט יורד אז אולי יש מלחמה עם איראן, אבל לא מסתדר לי כי הלוני עומד באותו מקום.

אנו צריכים לדעת ששיטת העבודה צריכה להיות מסודרת בעיקר על פי המחיר שאנו רואים כרגע בנכס המדובר, ולא להתחיל לפזול לכיוונים שונים וחישובי קורולציות, ומה ההוא אומר, ומה ההיא חושבת, מה היה כתוב בגלובס אתמול, ומה יהיה כתוב בבלומברג מחר, אפשר וצריך שיהיה את המידע הדרוש, אבל לא להיות מקובע כמו אבן לנסות לחשב שיתאים לנו כל החישובים - שעולים לאלפים ויותר - עד לפרטי הפרטים.

כמובן גם שאפשר להשתמש עם מתנד אחת או שתיים, שיכולים לפעמים להיות לעזר, אבל צריך להבין, שריבוי הכלים שנעמיס על הגרף לא יעזור לנו, זה רק גורע.

ככלל, חשוב מאד שנתאים לעצמנו שיטת עבודה שמתאימה לנו, ולא מה שמתאים לשכן ממול או לגברת מזל, לא כל מה שמתאים להם, מתאים לנו, ולא צריך לחפש מתחת לאדמה, מה אפשר להבין מהכלי הזה, או מה אפשר לראות בכלי האחר, הואה, מישהו אמר לי שהמתנד הזה הוא משהו משהו, פשששיייייי, הבנתי שאם ככה אז חייב להיות ככה, וכו'.

בשוק הזה, כמו בשוק הזה אין חייב ואין כלום, קורולציות יכולות להשתנות בין לילה, ללא התראה מראש, והאנליסטים יכולים לשנות את דיעותיהם, מרגע לרגע (שלרוב באים בהזמנה) (מצאתי כתוב במילון את הפירוש על המילה אנליסט - זה יצור שמתרץ היום, למה לא קרה מה שאמר אתמולצוחק.JPG).

צריך להבין שמה שיעזור לנו לשרוד ולהרוויח בשוק ההון, זה תוכנית עבודה מסודרת מראש, ומה שפחות כאב ראש, פחות לרעות בשדה זרים, משמעת, ובטחון עצמי.

מסחר פורה, רגוע ומוצלח
    דעתי בלבד, תקנו אותי אם אני טועה.

הטבע האנושי הוא להילחם בשוק, על מנת להצליח בשוק יש להילחם בטבע האנושי.

rema1
    אורח
    dear joel
    יפה לך תפסת מרובה לא תפסת? והמה עשו חישובים....LOL
    בלי תוכנית וחקירה לעומק התיק ישאף ל- 0.......
    כל המלצה יש לבדוק ולא לקחת כדבר מובן מאליו.
    בזמנים של משברים כמו היום כל אנליסט יכול לטעות....ואכן כך רוביני, ביל גרוס, ברבורים למינהים LOL
    ושוב ניהול כושל הוא מתכון לכשלון בכל נושא לא רק בשוק ההון.

אנשים לא מודעים בכלל לנושא פסיכולוגית שוק ההון.............
    פעם היתה כאן באתר מירב מומחית לנושא ואיננה עוד כאן כי איש
    לא התעניין, אולי אני .....אבל לא מחזיקים פסיכולוג שוק ההון בשבילי בלבדLOL

חג פסח שמח

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות