x

עמוד 13 מתוך 17 ראשוןראשון ... 31112131415 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 121 עד 130 מתוך 167

נושא: זרקור: אגחים סאני/סקיילקס

אגב, לראייה לדברים שלי : לא שזה מעיד על נכונותם - (הרי אנחנו סבורים שגם ככה יש כאן כשל שוק)
    אבל תגובת השוק לידיעה הייתה עלייה של 15% בערך באגח א ו 5% באגח ז.

שלום לכולם
    לאור זה שכותרת השרשור היא אגחי סאני/סקיילקס
    הייתי שמח לשמוע מה דעתכם על ההשפעה של עסקת סבן לגבי סאני.
    1. בהנחה שסבן יקנה את מניות פרטנר - סכום של בין 40-50M.
    2. תפוז - עוד בערך 15M
    מה הלאה, איך בן דוב יפצה את מחזיקי האגח.
    כי למעשה כיום החברה לא שייכת לו היא שייכת למחזיקי האגח לאור ההפרות שבהם סאני עומדת.
    האם ההפרש יגיע מהצפת הערך של פרטנר ובעקבותיו סקיילקס?

לילה טוב

אולי פיראט יודע הוא נשמע כמו הבחור החזק בחישובים.

ציטוט פורסם במקור על ידי hanG צפה בהודעה
    שלום לכולם
    לאור זה שכותרת השרשור היא אגחי סאני/סקיילקס
    הייתי שמח לשמוע מה דעתכם על ההשפעה של עסקת סבן לגבי סאני.
    1. בהנחה שסבן יקנה את מניות פרטנר - סכום של בין 40-50M.
    2. תפוז - עוד בערך 15M
    מה הלאה, איך בן דוב יפצה את מחזיקי האגח.
    כי למעשה כיום החברה לא שייכת לו היא שייכת למחזיקי האגח לאור ההפרות שבהם סאני עומדת.
    האם ההפרש יגיע מהצפת הערך של פרטנר ובעקבותיו סקיילקס?

לילה טוב
    האמת שבסאני אין לי ממש מושג מה הולך להיות - נכון לעכשיו סאני פשוט לא רוצה לשלם את החוב שלה. יש לה משאבים להחזיר (לפי חישוב ישן שקראתי פעם) קצת יותר מהערך הסחיר של החוב שלה בפירוק ולכן אני לא מוכר, אבל בעצם רוב הנכסים הם חברת סקיילקס שלא ברור אם היא בעצמה חברה סובלנטית.

ייתכן בתרחיש אופטימי שסקיילקס תצליח לשלם את חובותיה, שסאני תחזיר את הכל עד השקל האחרון אחרי פריסה ודחיה של החוב, שכן זה לא חוב מאוד גדול, וייתכן שסקיילקס אם תצליח לפדות את חובותיה פשוט תהיה יותר יקרה מהחוב.

הבעיה שזה הכל ספקולציות מבחינתי, במחיר הנוכחי לא הייתי מוכר את האגח כי הוא משקף תסריט מאוד פסימי לדעתי.

הי Gilga,

אני אתייחס לדבריך חלק חלק (ויש הרבה מה לאמר):

ציטוט פורסם במקור על ידי Gilga צפה בהודעה
    אני מנסה להבין את משמעות העסקה לגבי האג"חים ולא אתווכח באיזה אג"ח יותר כדאי להשקיע - שניהם מאוד ספקולטיבים.
    סקיילקס אגח א ספקולטיבי??? - על זאת נאמר, you must be kidding me
    לדעתי, סקיילקס אגח א הוא ההגדרה של אגח סולידי. אגח עם ביטחונות שמכסים 100% מהשווי הסחיר וההפרש בין השווי הסחיר לפארי מכוסה ע"י רכוש לא משועבד ברמה של 80% מהחוב הנותר (למעשה באזור 130% ביטחונות על החוב הסחיר) והביטחונות עצמם נסחרים עמוק מתחת לערכם. מעבר לכך, האגח הוא קצר מאוד, פודה כל חצי שנה, לעת עתה לא נראה כי התשלומים יעצרו (אין מי שיעצור אותם) והבטוחות לא מתעדכנות!!!. אם סקיילקס אגח א הוא לא אגח סולידי - אני לא יודע מהו אגח סולידי.

אפילו סקיילקס אגח ז (בשוויו הסחיר כיום) הוא אגח בטוח יחסית.

העניין שלדעתי העסקה אם תתרחש עם סבן משפיעה לחיוב על אג"ח א ואולי אפילו לרעה על אג"ח ז.
    מבחינתי, עכשיו יהיה לסקיילקס פחות אוראנג' ויותר נזילות - שזה אומר יותר כסף עכשיו ופחות כסף אחרכך (אוראנג' חברה רווחית.)

תמורת המכירה לא מתחלקת באופן שווה - חלק מכריע ממנה יגיע לסדרות הקצרות ואילו הארוכות יקבלו חלק קטן.
    אתה צודק לגבי הכסף (עכשיו ופחות אחר כך). הנקודה היא (אם לא הבנת זאת עד כה) - אין ממש השפעה על אגח א (מעבר להשפעה הפסיכולוגית). בן דוב הולך לפרוע את האגחים הקצרים כולם (עם או בלי עיסקה), יש לו תמיכה מלאה של המוסדיים (שמחזיקים בעיקר בסדרות אלו) ויש לו את הכסף הנדרש (עד 2014). אם אגח ז-ט היו רוצים לפעול, הם היו צריכים לפעול לפני התשלום האחרון לאגח א. אני מניח שללא הערת עסק חי בסקיילקס ידיהם כבולות (במיוחד לאור עליית ערך מניית פרטנר, שתומכת בטענותיו של בן דוב כי פרטנר שווה הרבה יותר משוויה הסחיר - ואני מסכים עימו, דרך אגב). כלומר, האגח הקצרות ייפדו בכסף מזומן (יהייה מקורו אשר יהייה).

לכן אג"ח ז נפגעת בשתי דרכים שונות -
    אחת יש פחות אוראנג' ולכן פחות רווחים עתידיים לתשלום החוב.
    שתיים - יש פחות נכסים לא משועבדים.

יעשו בחוכמה אג"ח ז לדעתי אם ינסו להתנגד להסכם.
    זה לא כל כך פשוט. חשבת לרגע - מדוע פרטנר נסחרת כל כך נמוך (היא שווה לפחות 4000M ש"ח)?
    השליטה של בן דוב בפרטנר פוגעת בנכס. במקרה של מכירה לסבן, השוק ייתן לפרטנר פרמיית בעל שליטה משמעותית (ראית מה שמועות בלבד עשו לשווי הסחיר של הנכס), יאפשר לבן דוב בסיכומו של דבר לשלם בפחות מניות של פרטנר על החוב להאצינסון ובכך ב-overall לשפר את מצב אגח ז-ט. לדעתי, אתה שוגה פה.

אסכם את הקטע הזה,
    אם דעתי תעזור במשהו לשלוות נפשך -
    בלי הסכם אתה הולך לראות (כולל ריביות) לפחות 80% מהחוב באגח ז (תשואה של 100% בשלוש שנים). אם יחתם הסכם, לדעתי אתה תראה החזר פארי מהחוב באגח ז.

כעת אמשיך לפירסום הבא:
    אגב, לראייה לדברים שלי : לא שזה מעיד על נכונותם - (הרי אנחנו סבורים שגם ככה יש כאן כשל שוק)
    אבל תגובת השוק לידיעה הייתה עלייה של 15% בערך באגח א ו 5% באגח ז.
    על זאת אומר - נו באמת. מאז אגח ז עלה בכ-8% (38.5 --> 41.1) ואגח א ירד בכ-2% (71.4 --> 69.9). אז מה זה אומר? שהשוק שינה את דעתו?
    השוק הוא עדר לא ראציונאלי ובמקומך לא הייתי מייחס לו כל תובנה ...

אני חושב שאתה לא מעריך נכונה את האגחים שבידך.
    בברכה,

הי hanG,

העיסקה, אם תצא לפועל, מסייעת בצורה עקיפה וישירה גם לסאני.
    1. היא תעלה את שווי מניות פרטנר של סאני.
    2. תאפשר לבן דוב להמשיך להחזיק בסקיילקס ולכן מעלה את הסיכויים לערך נכסי חיובי בסקיילקס בסופו של יום (זה לא מצוץ מהאצבע). הבעייה של סקיילקס היא התזרים - פרטנר שווה הרבה יותר משוויה הסחיר ולדעתי, השווי הנכסי של סקיילקס הוא חיובי. אם בן דב יצליח לפתור את הבעייה התזרימית (מול האצינסון) בעזרת המכירה, אזי יש סיכוי סביר להצפת ערך גם בסאני.

עם זאת, לדעתי, משוואת הסיכון-סיכוי בפירמידה זו היא בהחלט לטובת סקיילקס אגח Y. לכן, נשאלת השאלה, למה להישאר בסאני אגח X???
    כל משקיע צריך לדעת למקסם את תוחלת התשואה של תיקו. כלומר, לדעתי, אין שום סיבה בעולם להישאר בסאני אגח X. אם ברצונך להישאר חשוף לקבוצה, עדיף לדעתי, להעביר את האחזקה לסקיילקס אגח Y (בחר במתאים לך ע"פ טעמך).

בברכה,

אני תוהה למה יש הבדלים (אומנם לא גבוהים במיוחד, אך עדיין ישנם) בין שלוש סדרות של סקיילקס שאמורות להיות די זהות.
    אם אני רוצה ללכת היום על סדרות קצרות עם שעבודים, אז יש לי 3 אופציות להתלבט ביניהן: סדרות א', ב' ו-ג'.
    שלושתן עם מח"ם די דומה (0.86 ל-א' ו-0.6 ל-ב'/ג'). אומנם שתיים הראשונות (א'/ב') שקליות והשלישית (ג') צמודת מדד, אך לא נראה לי שיש לזה הרבה משמעות במח"ם די קצר כזה. תשואה נטו (אני כמשקיע פרטי שאין לו כרגע "עודפים" בהפסדי הון, חייב להיות "נטואיסט") של ג' היא ב-5% יותר גבוהה מאשר ב-א' וב-10% (!) מאשר ב-ב'. האמת, גם תשואת ברוטו ב-ג' היא הרבה יותר עדיפה. אם אני מסתכל על שווי שעבודים, אז אחוז הכיסוי שלהם מול שווי הסידרה די דומה ב-ג' ו-ב' כאשר ב-א' הוא נמוך יותר (אם כי לא בהרבה). יוצא, שעל פניו ג' היא יותר עדיפה בין שלוש הסדרות האילה. אם זה כך (אולי אני באמת מפספס משהו), אז למה לא מתקיים שיווי משקל בין הסדרות ויש (לכאורה), יתרון לאחת מהן?
    נערך לאחרונה על ידי chizhk, 20.10.2012 בשעה 18:22

תודה פיראט על ההתייחסות

היי פיראט, תודה על ההתייחסות המפורטת, אני אגיב בחזרה
    בצורה פחות ספציפית לכל סעיף, אבל אני מקווה שמהנה לקריאה:

ישנו תסריט בו אפילו עם אג"ח א מגיעים להפסד הון משמעותי, התסריט הוא כזה:
    זה מתחיל בזה שהדוחות הבאים של אוראנג' חלשים מהצפוי - החברה עוברת להפסד קטן או שהרווח נחתך בחדות.
    (לדעתי אירוע דיי סביר למען האמת.)

מעכשיו אני מבצע ספקולציה על ההשלכות של הדוחות האלה:

התזרים החזוי של סקיילקס לפיו היא מסוגלת לשרת את החוב שלה אינו מספק את בעלי האג"ח.
    בעח האג"ח הארוכות מתנגדים לתשלום קרן לאג"ח הקצרות בטענה של העדפת נושים.

סקיילקס נכנסת לפירוק ארוך ויקר עם הוצאות פירוק גבוהות.
    על הדרך היא גם מפסידה את הזכיון על שיווק של מכשירי סאמסונג.
    (או בגלל ההסדר או בגלל רפורמות של משרד התקשורת שמורידות את הערך הכלכלי בזכיון הזה.)

במהלך ההסדר אין תשלומים של קרן וריבית לאג"חים.
    השווי הסחיר של פרטנר צונח גם בגלל הדוחות וגם בגלל החשש שמניות רבות של פרטנר הולכות להציף את השוק.

אני אישית הייתי מחכה קצת לפני שאני נותן את אג"ח א כדוגמא לאג"ח בטוח בויקיפדיה.

סיכון סיכוי מוצלח ? - אני חושב שכן בגלל זה אני מושקע בכמה אחוזים מהתיק במרעין בישין האלה ז ועכשיו גם קצת א.

(ואפילו אחזקה עתיקה בסאני שהושפעה ממיכה צ'רניאק שנתן אותו באיזה תיק בטור אגח סביר עם תשואה קצת מעל הממוצע בימים יפים יותר ואני קניתי לי את אחד התיקים האלה)

ועוד משהו קטן לסיום: ההנחה כי אוראנג' שווה יותר מהערך הסחיר שלה היא בפירוש ספקולציה. - ייתכן כמובן שאורנג' שווה גם פחות מהערך הסחיר שלה - בייחוד בתנאים בהם אתה מעוניין לממש את הבטחונות שלך.

לגבי העסקה ובהקשר לספקולציה שאורנג' שווה יותר:
    סבן לא קונה את אורנג' בפרמייה משמעותית על השוק - נהוג לשלם קצת יותר על חבילת מניות שמקנה שליטה - וזה מה שסבן עושה. הוא קונה אוראנג' אפקטיבית במחיר השוק + פרמיית שליטה לא גדולה במיוחד.

גם הספקולציה שתחת סבן אוראנג' תכפיל את עצמה - היא כמובן ספקולציה.

שלום,

אודה על התייחסות של כלם - מה הייתם אתם בוחרים ונמקו
    סיעור מוחות - למה לא? מה יהיה בסוף עם בן דוב - שאלת השאלות?

מצבת החובות של סקיילקס ניראת (בקירוב) כך:

1.5 מיליארד ש"ח חוב לבעלי האג"ח (כולל החוב לסדרה להמרה שנפדת רק בשנת 2024).
    1.2 מיליארד ש"ח הלוואת מוכר של האציסון.

מול החובות הללו נמצאים הנכסים הבאים:
    200 מיליון ש"ח במזומן
    400 מיליון ש"ח שווי היבוא של סמסונג.
    71 מיליון מניות פרטנר.

אם ננכה מהחוב את רכיב המזומן ואת פעילות סמסונג - נקבל יתרת חוב של 2.1 מילארד ש"ח שכנגדה יש את מניות פרטנר.

חלוקה מהירה תראה לנו שלפי התחשיב הזה, ובהנחה שמניות פרטנר יגיעו לשווי של 29.5 ש"ח (השווי לפי עיסקת סבן), אזי לסקיילקס יהיה NAV שנע סביב האפס.
    בהינתן מחיר כזה למניות פרטנר כדאי לקנות את האג"חים בסדרות הארוכות (ז-ט) של סקיילקס, שניראה שנסחרות עמוק מתחת לשווין הכלכלי.

נעבור לסאני, כדי שבעלי האג"ח שם יראו את מלוא כספם בחזרה, לסיילקס צריך להיות NAV של לפחות 200 מליון ש"ח, לפי החשבון הבא:

חובות:
    240 מליון ש"ח

נכסים:
    תפוז 10 מליון
    מוביל איי 10 מליון
    2 מיליון מניות פרטנר שבאחזקתם הישירה 60 מליון (לפי שווי מניה של 30 ש"ח).

ו- 80% ממניות סקיילקס, שגם משועבדות לטובת בעלי האג"חים.

עכשיו לשאלת מיליון הש"ח - מה יהיה שווי מניות פרטנר?
    מהחישוב המהיר הזה עולה שאם מניות פרטנר ימשיכו להתאושש, אזי צפוי תשלום מלא בסקיילקס ואולי גם בסאני (אם מחיר המניה יגיע לכ- 33 ש"ח) - תלוי עד כמה המניה תתאושש.
    אם המניה תחזור להחלש - אז שומר נפשו יירחק.

מכל האמור ניתן להגיע למסקנה ברורה אחת - משקיע שמאמין בהמשך ההתאוששות של מנית פרטנר, כדאי שישקיע באג"חים הארוכים של סקיילקס ומשקיע ששורי לגמרי על פרטנר, שיחטוף את האג"חים של סאני - שנסחרות ב- 20 אג' +/-.

משקיע הצופה ירידה במנית פרטנר - טוב יעשה אם יחסל את כל אחזקותיו בחברות האלה.

המשך ערב נעים,

R

REMA

השאלה המרכזית בכל הסיפור - כמה שווה פרטנר, באמת , בשוק תחרותי בטווח הבינוני, ולא היום שהשוק במשבר.

זה מעביר אותנו לתחום של אומדן שווי חברות ואני מוכן לנסות להציג מודל שכל אחד יכול לבדוק ולהכניס הפרמטרים שלו - ולקבל תוצאה.

הנדבך הראשון במודל כזה - מהו הרווח התיפעולי הנורמטיבי של חברה סלולרית? - התשובה - בממוצע התשואה על ההון בשימוש ROCE(לא לבלבל עם תשואה על הון) הענף היא 13% - מזה נובע מול ההון וההתחיבויות לטווח ארוך של פרטנר שהרווח התיפעולי יהיה בסביבות 950 מש"ח.

מזה צריך להוריד הוצ מימון - כ - 270-300 מש"ח - נותר רווח לפני מס כ - 650 מש"ח , כ - 500 מש"ח אחרי מס.

לזה צריך להצמיד מכפיל רווח - נניח 10 סולידי +++> שווי פרטנר 5000 מליון ש"ח גוזר שווי לפרטנר של 40% יותר מהיום , מחיר מניה 33 (כלומר סבן מקבל 10% הנחה על החברה בהערכת שווי סולידית)

אגח סאני הוא אופציה על פרטנר ולדעת מוקדם מדי להיכנס אליו.

כדאי להחזיק אגח סקילקס - קצרות ולהמתין להתפתחויות - המצב ממשיך להשתפר - עוברים לסקיילקס ארוך - בכל מקרה רווח ההון באגח סקיילקס יגיע מהר יותר בסנריו של התאוששות פרטנר - רק כשסקיילקס תתחיל להראות יציבה - תשואות אגח של כ - 15% בארוכות יהיה כדאי לעבור לסאני - אומנם האגחים לא יהיו במחיר של היום אלא גבוה יותר, אך ישאר המון "בשר" בהיבט רווח ההון

שלום REMA,

משעשע עד מאד לקרוא את כל החישובים המהוללים (גם במקרים של חברות אחרות).
    לעניות דעתי, ואמרתי זאת לא אחת - שוק הון ללא היבט מוסרי מינימלי נועד לכשלון.
    לפיכך, מקומו וסופו של בן-חוב הינו במרכז כיכר העיר על ה......
    לידו ניתן להציב את שאר חזירי ומעצבי השיער - תשובה, לבייב, מימן, נוחי, גורביץ מארזים, שושלת כצנלסון מאולימפיה ונאנט, גרינפלד מקרדן ועוד ועוד שאר גבירי האג"ח.

את המאמץ ניתן להשקיע בבחינת חברות, אולי פחות "נוצצות", אך בטוחות (כמה שניתן) בפעילותן ובמחוייבות להחזר כסף למחזיקי האג"ח.
    לדעתי, לא חסרות כאלה.

בברכה,
    אודי

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות