x

עמוד 2 מתוך 17 ראשוןראשון 123412 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 11 עד 20 מתוך 167

נושא: זרקור: אגחים סאני/סקיילקס

שלום לכולם

לעניות דעתי,
    האמירה שב 2014 סקיילקס יתקשו לשרת את החוב ולכן המחזיקים יגררו אותה כעת לבית המשפט היא מופכרת. מי יכול לגרור חברה לביה"מ על הערכה שבעוד שנתיים היא תתקל בבעיות?
    סקיילקס לא צריכה להראות כעת כיצד היא פורעת חוב ב 2014... יש לה עוד שנתיים לכך, ובשנתיים האלה היא חופשייה לחלק דיווידנד (מוצהר כחלק ממדיניות החברה הגלוי לכל)

רון, איני מנסה לחזות כאן האם האגח עוד ירד או שזו התחתית שלו. אני מעדיף להתרכז בנכסים ובתזרים שישרת את החוב.
    המחיר מושפע מגורמים רבים , ותמיד יכול להיות נמוך יותר. היתרון באג"ח הוא שיש לו סוג של "תחתית", כלומר, בגדול, אם החוב יכול להיות משורת בזמן, ככל שהמח"מ מתקצר גם המחיר יעלה.

תודה על הדיון - לשם כך יש פורום!!

דרור

הי hron,

בעיקרון, אין לדעת וכמו שאמרת, כל מקרה לגופו.

אוכל רק לאמר מהי אסטרטגיית ההשקעה שלי ...
    באסטרטגיית ההשקעה שלי אני משקיע לא סוחר. רוצה לאמר, לעולם איני משקיע כי אני "מאמין שהמחיר יעלה" ולעולם איני מוכר כי אני "מאמין שהמחיר ירד". אני קונה כשלפי התחשיבים שלי העסקה משתלמת (ביחס לשוק) ומוכר כשהעסקה רעה.
    דוגמא, קניתי נאנט כאשר היתה בצניחה חופשית כי חשבתי שהעסקה משתלמת. מנגד, מכרתי אפריקה כו (למרות שהאגח מעולה) כי לדעתי הוא נסחר גבוה ביחס לשוק (שנמצא מחוץ ליציבות).

ההתיחסות היחידה שלי למסחר היא בכך שכל נייר אני קונה בהדרגה ומוכר בהדרגה. לדוגמא (קצת קיצונית) אני אישית מחזיק היום כ-24% מהתיק בפטרוכימים אגח ו. הגעתי לכמות הזו כיוון שקניתי בסכומים הולכים וגדלים אל תוך הירידה (משער 50 עד שער 34) והנייר עלה מאז מאוד. כיום (למרות שאני חושב שהנייר עדיין מאוד אטרקטיבי) אני מוכר בסכומים הולכים וגדלים, שכן אחוז האחזקה שלי בנייר יצא מפרופורצייה סבירה בעיני (אני מחזיק עד 15% בניירות שהם באנקרים בעיני ועד 5% בניירות טובים). בראייה אחורה, עדיף היה לקנות הכל ב-34, אך לא ניתן היה לדעת זאת מראש.

השוק היום מתמחר "סיכוי להסדר". אם תהייה הודעה על הסדר, האגחים יצנחו ואם יודיעו על מכירת פרטנר האגחים יטוסו. בין לבין, ספקולנטים כמונו יחשבו סיכויים ויניעו את הנייר לנקודת שיווי משקל.

בהצלחה,

ידידי המשקיעים בקבוצת בן-חוב,

אשמח לראות ניתוח מעודכן לאחר פרסום דוחות הפסד והסבר של החברות בפירמידה.
    ספיר קרא לדוחות ביידיש "אוי ועי", כלומר אוי ואבוי.....

בברכה,
    אודי

rema1
    אורח
    hi pirate
    wowy yr analysis r so good and pro.
    enjoyed it
    but ben dov will never and has never been my choice sorrynot my style
    preferable tshuva not now god forbidden LOL and petro

if u have some other bonds feel free to
    update me
    all the best
    Rr

הי udiwe,

טוב לשמוע ממך שוב ...
    למען האמת, אין ממש חדש בדוחות (עיינתי ממש ברפרוף). כמעט הכל היה ידוע מראש. סקיילקס הרוויחה יותר מהצפוי בשירותים ומכשירים (צפינו 200 מליון - נדמה לי שראיתי כי מסתכם ל-260 מליון) וצופה "ירידה חדה ברווחיות" (אנו צפינו בסיס מתמשך של 60 מליון). סקיילקס הרוויחה (ללא ההפחתה ב-012) באזור ה-560 מליון (אם זכור לי נכון), כאשר צפויים החמרה (עקב התחרות) ושיפור (עקב הפיטורים המאסיביים) ולכן ההנחה הראשונית כנראה עדיין סבירה (400 מליון שח בשנה כמינימום).

אם תסתכל על הניתוח, הוא גוזר לסקיילקס שווי של כ-200 מליון (ולצורך חישוב החוב בסאני - שווי 0) ושווי פרטנר 4B (שווי שוק היום 4.5B). אם אסכם, בראייה שלי, אין דבר חדש בדוח ולא בהתפתחות התחרות (הצפוייה) ולכן הניתוח תקף.

אשמח לעוד דיעות ...

בברכה,

Hey Rema,

Try and read all posts from last 2 month
    including "זרקור"
    but not only.

There are several ideas there,
    Cheers

ידידי,

כשאני מדבר על חברה ובמיוחד על בעלי חברה שאינם, בלשון המעטה, כוס התה שלי ולכן, ככל הנראה, לא אשקיע בחברה/ות ששיכות לקבוצה - אזי קבוצת בן-חוב היא הדוגמא הטובה.
    לראיה, היום פורסם באתרי הכלכלה השונים על תגובת האדון הנכבד, באמצעות עוכרי הדין (האם גם להם עושים תספורת?!), לתביעה שהוגשה בנושא חלוקת הדיבדנדים וכו'.
    לטענתו, ואנא זכרו שאצלו הכל נעשה באהבה (להלן:שאנטי), אין שום מניעה מגיוס חובות מצד אחד (להלן: הפריירים) ותשלום דיבדנד לבעלי המניות.
    מה נגיד - אמנם כשר אבל מה זה מסריח !!!
    בקיצור, גם אם הכל נראה נפלא בפירמידה וההמלצות נלהבות - אני לא מתקרב ולא נוגע...
    לשמחתי, יש מספיק הזדמנויות אחרות מספקות לחלוטין.

בברכה,
    אודי

הי,

בנוגע לטענה הבסיסית - הצדק עימו (כמו שנאמר - כשר). אכן, אין מניעה מחברה שיש לה חוב, לחלק דיבידנד. לא זאת אף זאת, כללי חלוקת הדיבידנד מעוגנים בחוק (בגדול, רווחים ראויים לחלוקה + ללא חשש ממשי לפירעון חוב). החלק ה"מסריח" אינו בעיקרון, אלא בדרך הצינית לביצועו (והוא אינו היחיד - ראה ערך בזק כדוגמא). עם זאת, אין ממש בטענת נושי פרטנר ל"חשש ממשי בפירעון החוב" ולכן טוב היו עושים אם היו נמנעים מתביעה מטופשת זו.
    כמובן, יש בכך להצביע על מה יקרה אם סקיילקס תבקש לחלק דיבידנד (כטענת חלק מן המשתתפים). בית המשפט יעשה שפטים בבן דוב על החלטה אומללה שכזו (שם בהחלט יש "חשש ממשי לפירעון החוב") ולכן זה לא יקרה ...

בברכה,

ביצעתי סקירה מהירה של דוחות סקיילקס והתמונה קשה.
    קנה את פרטנר ב- 5.3מיליארד ש"ח כאשר היום שווי המניות שלו הוא כ- 2 מיליארד ש"ח.(הפסד 3.2 מיליארד פחות דיבידנדים שמשך).
    הלוואות של סקיילקס כולל אג"ח 2 מיליארד ש"ח. נוסיף לזה הזכיה של סלקום לצה"ל במחיר 5 אג' לדקה , שמשמעותו כי לא יוכל למכור מניות פרטנר במחיר גבוהה מערכם היום, ולכן מנסה לגייס כסף ע"י אג"ח ובהמשך כנראה ביצוע תספורת.
    הכסף לתשלום אג"ח השנה יספיק לו כנראה אבל שנה הבאה בספק גדול.
    לכן אני מצטרף לאודי בהמלצה להתרחק מאג"חים של בן-חוב.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות