x

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 15

נושא: מינוף cds והתרמית האירופית

מינוף cds והתרמית האירופית

המשקיע הישראלי שומע על מינוף , ועל זה שיהפכו 440 מליארד יורו לטרליון בהינף מטה הקסם והשווקים טסים והכל טוב.
    המצב הרבה יותר מורכב מכך.

המהלך האירופי למעשה הוא די פשוט - חברות האיחוד יתנו ערבות לקרן החילוץ , היא תגייס 440 מליארד יורו (לתמיכה באותן מדינות חברות איחוד שלא יכולות לגייס בשוק בעצמן כרגע בגלל עלויות וחוסר דרישה...), מתוך ה440 מליארד 120 ילכו ליוון , נשארנו עם 320 מליארד לערך אשר(פה מגיע קטע המינוף) ישמשו כביטוח ל1.4 טרליון יורו אשר ספרד איטליה יוון פורטוגל ואירלנד צריכות לגייס עד 2014 וישמשו כביטוח עד להפסד של 20% על האגח.
    זה כל הרעיון.
    האמת, אותי זה די מאכזב , ברגע שמבינים את מהות המהלך, למה שמשקיעים אשר לא מוכנים להלוות לספרד או יוון בריבית רגילה בתנאי השוק יסכימו להלוות לקרן החילוץ של אותן מדינות בריבית נמוכה יותר, ועוד ללא בטחונות לתספורת עתידית של מעל 20% .
    בעיה נוספת שעולה היא התבססות הקרן חילוץ על דירוג האשראי המושלם של גרמניה וצרפת לגיוס בריבית נמוכה, אולם סוכנויות הדירוג כבר הודיעו שמהלך שכזה(הגדלת התחייבויות במאות מליארדים) עלולה לגרום להורדת דירוג, מה שיכול להפוך את קרן החילוץ ללא כדאית ולא אטרקטיבית עוד בטרם החלה לפעול .
    (הורדת דירוג תייקר את מחיר הריבית של הקרן ובנוסף תצריך יותר ערבויות מהמדינות אשר חטפו הורדה)

נכון לעכשיו לא היתה וכנראה לא תהיה הכרזה על התספורת על האגח היווני כאירוע חדלות פירעון אשר אמור לגרום להפעלת חוזי credit default swaps המשמשים כביטוח לאי תשלום הנ"ל.
    המשמעויות הם אדירות.
    קודם כל הפסד כספי אדיר לכל מי שרכש פוליסות ביטוח נגד חדלות פירעון.
    משקיעים רבים כבר מכינים את התביעות כנגד הצד השני בעיסקה שמכר להם את הביטוח(אלו עסקאות בין 2 צדדים פרטיים ולמעשה כל בנק גדול בארהב מכר ללא הגבלה , שוק הנגזרים עדיין ללא ביקורת רגולטורית להזכירכם , ובהמשך ישיר לכך לא יודעים באמת כמה חוזים כאלו נמכרו , למי הם גולגלו באיגוח של נוכלי וול סטריט ומה החשיפה האמיתית בעולם לאירוע חדלות של יוון וזו למעשה הסיבה האמיתית לאי ההכרזה על חדלות בתיספורת אג"ח היווני.

פה עולות כמה שאלות מעניינות, למה אירלנד ופורטוגל לא מבקשות גם תספורת והנחה כמו יוון? איך יגיבו אזרחי יוון שהבנקים שלהם מחזיקים בשליש מהאג"ח הממשלתי שלהם , כשיקומו בבוקר ויראו ששליש מהפנסיות שלהם נמחק?
    למה שמשקיע שנכווה ביוון , ורואה איך האיחוד עוקף את הפעלת חדלות הפירעון, ימשיך להשקיע באג"ח כלשהו , לא כל שכן אירופי?
    האם זוהי מכת מוות לשוק הcds העולמי המגלגל סכומי עתק , אולם לא מתפקד ברגע האמת?
    כיצד יהיה ניתן לתמכר את עלות סיכון ההשקעה באגחים , אחרי אובדן האמינות במכשיר הקיים ועקיפתו ע"י הפוליטיקאים?או לחילופין מה זה משנה אם להשקיע באגח אמריקאי או פלשתינאי אם במילא הסיכון הוא אותו סיכון?(כי אי אפשר לגבות את הביטוח...)

אחרי שהאבק ישקע והשאלות הללו ורבות אחרות יעלו , והפתרונות יצטרכו להיות מעולים.
    להערכתי האירופאים מושכים זמן עד הבחירות בחודשים הקרובים בצרפת וגרמניה , בתקווה שיקרה להם נס.
    וזה בדיוק מה שמרקל וסרקוזי צריכים על מנת להיבחר שוב. נס.
    וזה גם מה שהפוטים שלי צריכים. נס.

שבת שלום.
    לימבו

איתותים להמשך המצב בשווקים לדעתי ואימון בתכנית האירופית, יהיה ניתן ללמוד גם ממחירי האג"ח האיטלקי והספרדי.
    ביום שישי חצה האג"ח האיטלקי את 6% תשואה ,

אגב , אם תתקלו במונח - SPIV - זה שם קוד ליצור מהחלל החיצון שמגיע בלילה לפני פרסום הדוחות(של אנרון,ליהמן בראדרס וכנראה גם קרן החילוץ האירופית)קונה את ההפסדים מהמאזנים , ומחזיר אותם בביטחה, יום אחרי.

http://www.zerohedge.com/news/goldmans- ... vised-efsf

Re: מינוף cds והתרמית האירופית

גדול,פשוט גדול.
    כשרון כתיבה.

לעניין....

כל מילה נכונה ופשר לחתום עליה (הגיונית)
    מעשית, השוק טיפש? מה כולם לא מבינים את זה?
    ברור שיש כאן עבודה בעיינים מוכרים ביטוח
    ושיש תאונה אומרים זה לא תאונה זה וולנטרי....
    נו באמת.
    אבל, עדיין כמו שסרקוזי צריך נס,
    גם השורט שלי ושלך.
    וזו השורה התחתונה (כרגע!)

יפה כתבת.

לימבו ואבי ידידי,

לימבו, הסלט שיצרת גדול ובחלקו לא מדוייק אם כי נגעת בהרבה נקודות חשובות ומהותיות בהסתכלות ובניתוח (לא רק הכלכלי, אלא בעיקר המוסרי ציבורי).
    היריעה קצרה ובוקר שישי מקשים על התיחסות מקיפה ולכן אגע במס' נקודות:

קרן החילוץ - אבסורד שחלק מהחברות בקרן הינן בעצם המדינות המחולצות!!! הן מתחייבות בכסף שאין להן לקרן כדי לקבל חזרה כחילוץ. רגע, אני מבולבל.
    בואו ננסה בשנית - אני מתחייב לגוף ארטילאי לסכום X ואחרי יום אני מקבל ממנו חילוץ של 10X. מצטער, לא הבנתי!!!
    וברצינות, חלקן של יוון, אירלנד ופורטוגל (שכבר קיבלו מנת חמצן) קרוב ל-10% מ"ההון" של קרן החילוץ.

השימוש בקרן - לדעתי, כבר נוצל כ-250 מ' מתוך סה"כ. יוון - 109, אירלנד - 120, פורטוגל -26.

המינוף - רגע, העולם לא השתגע בגלל עודף המטורף של המינוף?? מי ישלם את זה?? משוגעים - רדן מהגג....

ההיבט המוסרי - בעולם קפיטליסטי חזירי "מהמרים" בכספי אחרים ואם מרויחים, לכאורה, הכל מצויין (בעיקר לקומץ). אם מפסידים - קוראים לסוציאליזם (כספי ציבור) שיבוא לחלץ ולהציל. נראה לכם שאפשר להמשיך עם זה לעד?? האם הפריירים תמיד, אבל תמיד, רק מתחלפים??

לכן, ידידי, אל דאגה ואל תצפו לניסים. לא צריך את זה - מגדל הקלפים/פירמידה/פונזי יתמוטט ויתרסק לבד.
    ושרק לא נריב בינינו על היצע השורטים בשוק.

שבת שלום,
    אודי

ואם לדבר מעשית,
    מצד אחד למה לא לעלות על עגלת הרווחים כמו ב-2009 שהיו שזעקו,
    ארה"ב מדפיסים כסף, וזה יעלה ביוקר,
    הם צדקו אבל השורטיסטים הפסידו, והלונגיססטים הממונפים הרוויחו ובגדול.

אז מה עושים?

לעניות דעתי,
    מצטרפים לעגלה, אך עם זהירות
    בכל חודש קונים פוטים זולים שאם תבוא המכה הקשה, הם יגנו,
    אם תהיה מכה קשה מאוד הם יגנו יפה.
    לא לכתוב פוטים פתוחים בשום אופן
    ולשים סטופים מיד עם הקניה.

אבל לוותר על הדהירה למעלה, לא הגיוני.

אורח

ומצד שני, אני לא בטוח שכניסה עכשיו היא הדבר הנכון לעשות (כמו שלצאת אחרי שהמדד ירד מתחת ל1100 כנראה היה פזיז).

אני שותף לרעיון של רכישת פוטים בינתיים.

ציטוט פורסם במקור על ידי david15
    ואם לדבר מעשית,
    מצד אחד למה לא לעלות על עגלת הרווחים כמו ב-2009 שהיו שזעקו,
    ארה"ב מדפיסים כסף, וזה יעלה ביוקר,
    הם צדקו אבל השורטיסטים הפסידו, והלונגיססטים הממונפים הרוויחו ובגדול.

אז מה עושים?

לעניות דעתי,
    מצטרפים לעגלה, אך עם זהירות
    בכל חודש קונים פוטים זולים שאם תבוא המכה הקשה, הם יגנו,
    אם תהיה מכה קשה מאוד הם יגנו יפה.
    לא לכתוב פוטים פתוחים בשום אופן
    ולשים סטופים מיד עם הקניה.

אבל לוותר על הדהירה למעלה, לא הגיוני.

אודי - אם זה נראה כמו שקשוקה ומריח כמו שקשוקה אז כנראה זה שקשוקה חביבי.
    הודיעו על קרן חילוץ אבל עדיין רב הנסתר על הגלוי ,ואין פרטים בכלל על רוב העניין.

לגביי החוסר דיוקים(שלך , אז בוא אתקן כמה)
    פורטוגל ואירלנד לא קשורות לכסף של קרן החילוץ כרגע, efsf מיועדת להגנה על אג"ח של איטליה וספרד !
    יוון פורטוגל ואירלנד עקב מצבן העגום , ופה אפילו הציניות של הבנקאים האירופים נרגעה - לא תורמות ערבויות לקרן החילוץ , אלה במעמד של חברות לא משתתפות.

חוצמזה נראה לי שהבנת לא רע את העניין...
    שב"ש
    לימבו

בוקר טוב.

למבו כתבת יפה.

על כל פנים , לטווח הקצר,ברור שלמשקיעים ברחבי העולם נמאס לראות אדום בעיניים והם רוצים מעלה מעלה ורק למעלה.

עד שזה לא ישבר אז השוק לא יתפרק.

אגב, זה יפה לראות כיצד הפחד הוא גורם מניע עוצמתי שגרם לגוף מפולג לקבל החלטות וזה מעודד!

חברים יקרים!

הכל טוב ויפה,
    כולם (פחות או יותר) תמימי דעים, בנוגע לאסון שבתוכנית.
    חילוץ, מינוף ןכו'וכו'
    כרגע, השוק רוצה למעלה.
    האם הם יתפכחו, ויהינו שהכל בלוף אחד גדול?
    למה להם בזמן שהם(הגדולים) מריצים את השוק?

השאלה מה עושים?

האם עדיפה הגדר ?
    לעלות העל העגלה הדוהרת או שמא כבר התפספסה?

ציטוט פורסם במקור על ידי אבי121
    חברים יקרים!

הכל טוב ויפה,
    כולם (פחות או יותר) תמימי דעים, בנוגע לאסון שבתוכנית.
    חילוץ, מינוף ןכו'וכו'
    כרגע, השוק רוצה למעלה.
    האם הם יתפכחו, ויהינו שהכל בלוף אחד גדול?

לימדוני רבותינו אין לדיין אלא מה שעיניו רואות ואם באמת זאת היתה לדוגמה בלוף ליום אחד, לזה ברא אלו' את הסטופ לוס

למה להם בזמן שהם(הגדולים) מריצים את השוק?

איכפת לך לעשות כסף כשמריצים את השוק מה מעניין אותך מה הסיבה שהשוק עולה
    השאלה מה עושים?

האם עדיפה הגדר ?

הואו, אני חושב שזה אמור להיות החלטה אישית שלך האם אתה רוצה לחמם את הגדר או לא

לעלות העל העגלה הדוהרת או שמא כבר התפספסה?
    מי יודע אם התפספסה או לא, מי שיודע לא נמצא כאן (אני חושב ככה) אבל מה מהנסיון הרב שנצבר אצלי בשוק ההון (כשבועיים וחצי +- בערך) לרוב יש פול בק ואז יש אפשרות הצטרפות נוספת
    דעתי בלבד, תקנו אותי אם אני טועה.

הטבע האנושי הוא להילחם בשוק, על מנת להצליח בשוק יש להילחם בטבע האנושי.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות