x

עמוד 31 מתוך 32 ראשוןראשון ... 2129303132 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 301 עד 310 מתוך 315

נושא: שוקת רחבה אוגוסט - דיונים ופרשנויות

Re: שוקת רחבה אוגוסט - דיונים ופרשנויות

סיכום החודש
    לצערי מחקתי את 90 אחוז מהתיק והיה לי תיק די גדול
    הטעות שאני הכי מצטער היא
    שמשוקת הפכתי את האסטרטגיה לאסטרטגית ירידות וביום ראשון
    בצהריים כבר החזרתי הכל ולא סגרתי כי חשבתי שרק יהיה עוד יותר טוב
    ומאז נהיו רק עליות

מתחילים חדש :?

לכל החברים היקרים
    אני מצטער לשמוע על ההפסדים. בתור אחד שהיה בסרט הזה בספטמבר 2010 והפקיעה הוציאה אותו מהמשחק אני יכול לנסות ולעודד אתכם בשני דברים:
    1. זה "רק" כסף. אני מקווה שעבורכם זה היה מלכתחילה סכום כסף שנועד לסיכון בקזינו שנקרא "נגזרים"... אל תשכחו שהכל ניתן להחזיר, לאט ובעבודה קשה. לא בבורסה, אלא בעבודה האמיתית שלכם. הפרנסה.
    2. לאלה מכם שיחליטו שהספיק להם (ואני מקווה שהתובנה הזו תגיע לכמה שיותר מכם וכמה שיותר מהר) - אתם לא תאמינו איזו הרגשה היא לא לחוות את הלחץ המטריד הזה כל החודש ובמיוחד בחודש תנודתי שכזה. זה קצת כמו יציאה מעבדות לחירות ואני מאחל לכם שתרגישו טוב עם כל החלטה שתעשו.
    העיקר - אל תסכנו הכל בנגזרים! קחו בחשבון שאם אתם נשארים במשחק - יש סבירות שגם מה שנשאר מתישהו יעוף. אם אתם מוכנים לכזה תרחיש - שיהיה בהצלחה ובהנאה!

הי גומר
    אני זוכר את המקרה שלך היטב,אני שמח שהצלחת להתמודד עם זה.
    אני נכוויתי אז ב10% מהקרן אבל זה לא הספיק לי,הורדתי אחוז הרווח המיוחל ל1% ואף פחות ולצערי גם זה לא מנע הפסד גדול החודש,חודש שארצה לשכוח כאילו לא היה,ולא בגלל הכסף.
    היום כבר סגרתי חשבון בבית השקעות ובמקביל פתחתי אסטרטגיות בסימולטור על מנת להמשיך ולנסות להגיע לתוכלת חיובית.
    אם אי פעם אחזור לסחור בכסף אני אפרד מהם מראש וכך אני מקווה לנטרל את הפחד שאחז בי החודש והפריע לי בחיי היום היום.
    מה גם בניתוח שלי של החודש ניראה לי שהכישלון אצלי היה מנטלי.
    ועוד מה שהוא שחשבתי עליו:
    אם לשוקת יש תוכלת שלילית אז אולי כדאי לקנות שוקת רחבה לאורך זמן?

ציטוט פורסם במקור על ידי שוקי
    הי גומר
    אני זוכר את המקרה שלך היטב,אני שמח שהצלחת להתמודד עם זה.
    אני נכוויתי אז ב10% מהקרן אבל זה לא הספיק לי,הורדתי אחוז הרווח המיוחל ל1% ואף פחות ולצערי גם זה לא מנע הפסד גדול החודש,חודש שארצה לשכוח כאילו לא היה,ולא בגלל הכסף.
    היום כבר סגרתי חשבון בבית השקעות ובמקביל פתחתי אסטרטגיות בסימולטור על מנת להמשיך ולנסות להגיע לתוכלת חיובית.
    אם אי פעם אחזור לסחור בכסף אני אפרד מהם מראש וכך אני מקווה לנטרל את הפחד שאחז בי החודש והפריע לי בחיי היום היום.
    מה גם בניתוח שלי של החודש ניראה לי שהכישלון אצלי היה מנטלי.
    ועוד מה שהוא שחשבתי עליו:
    אם לשוקת יש תוכלת שלילית אז אולי כדאי לקנות שוקת רחבה לאורך זמן?
    שוקי, צר לי לשמוע על ההפסד שלך. מקווה שתחזיר את הכסף במהירה!
    תמיד נתרץ לעצמנו למה הגיע ההפסד. חוסר ניסיון במצב שוק מסויים / שיקול דעת מוטעה / הימור על כיוון או לא משנה מה. אני חושב שזה גם קצת קטע של אגו, כי זה הרי ברור לנו שאנחנו צריכים להימנות על אותה חבורה ממש מצומצמת של אנשים שמצליחים לאורך זמן לשרוד ולהרויח בנגזרים.
    אגב אני לא מכיר אף אחד כזה, אבל שמעתי שיש כאלה
    לגבי אסט' בסימולציות, אם תראה שאתה מצליח לאורך זמן - רק שים לב שכשמדובר בכסף אמיתי וגדול - הרגש נכנס לתמונה ומתחילח להרוס. מן הסתם יותר קל להרוויח בסימולציה..
    אין לי תשובה לגבי התוחלת של קניית שוקת. אני מניח שהיא נועדה לכישלון גם, מכל מיני סיבות - כשהמדד מדשדש - הפסדת, אם השוקת מתחילה להרוויח בגלל תנועה חדה - האם אתה לוקח את הכסף? נשאר עוד קצת בתקווה שהרווח יגדל?
    בסופו של דבר נראה לי שמי שכן מצליח בנגזרים הוא זה שיש לו ניסיון וידע אדירים ולא מתקבע על אסט' אחת אלא מבצע שילובים רבים שמתאימים לכל מיני מצבי שוק והנחות יסוד ומצליח להגיב נכון.
    בכל מקרה לקבל 60 שח ולסכן 1000 (שוקת רחבה קלאסית) זה פשוט יחס גרוע.

שיהיה סוף שבוע שקט, במיוחד לתושבי הדרום!

חטפתי חזק. ולא דווקא בשוקת. אבל זהו.
    לומדים אחורה, מישמים קדימה.

השוק תנודתי מאד, אבל בסך הכל, מאז הירידה של ה 7% לפני שלושה שבועות, לא זזנו.
    מסקנה - אפשר להמר על רווחים מתנודתיות. יש יותר ימים בהם רואים את המספר 2% ומעלה, מאשר ימים שבהם רואים 1% ומטה.

יש לי שוקת ספטמבר. לא גדולה ודי רחוקה. 1220-850. בחלק בכסף הזה השתמשתי כדי לקנות שוקת בינונית. היום, בשיא הירידות, עשיתי Reset לשוקת הקנויה. משמע - לקחתי רווח ואיפסתי את הדלתא.
    עכשיו אני מקווה שהשוק יגיב מאד בחיוב או מאד בשלילה לברננקי. ברגע שתהיה עוד פעם תזוזה חריפה, אני עוד פעם אעשה Reset לשוקת (לקיחת רווח וכתיבה של שוקת חדשה).

סימולציה לאחור מראה שבחודש כמו אוגוסט, גישה כזו יכלה לעשות די הרבה כסף.
    ולמעשה, ביום של ה 7% הצילו אותי מהתרסקות קשה 5 אוכפים קנויים.

נקודות אידאליות לקניה - כאשר הסטיה ירדה ל 24%.

אבל כמו שכתבתי, קצת התעייפתי ואני משחק בספטמבר בקטן. רוב היום התוכנה בכלל סגורה.

חזרתי לפורום ולשוק אחרי הרבה זמן, אז בדיוק התחיל דמי כיס את ענייני השוקת הרחבה והיו לנו הרבה ווכוחים על זה. גם אז וגם היום אני חושב שהבעיה היא שמניחים שמה שהיה הוא שיהיה, למשל אומרים, עד היום המדד לא זז בחודש אחד יותר מX אחוז לכן זה השוקת בטוחה. מה שגרם לי לכתוב עכשיו הוא מה שקראתי שדמי כיס כתב בהודעה שלפני, משהו כמו יש תנודתיות ולכן אפשר להרוויח עליה, צריך לזכור שזה לא נכון, מה שנכון הוא שהיתה תנודתיות, והיה אפשר להרוויח עליה. אם מחר לא תהיה תנודתיות אז מי שהניח אחרת יפסיד כנראה. ובטח לא צריך להניח שזה שהיום הצלחנו לזהות את התחתית היומית מראה שמצאנו את השיטה.

ציטוט פורסם במקור על ידי שוקי
    דמי כיס לפעמים אתה ממש קורא מחשבות.
    החודש הזה היה מתיש בצורה בלתי רגילה,גם גרם לי לנזק של 20K ומה שיותר חשוב שבש לי את החיים לגמרי.הלחץ ושינוי מצבי רוח בהתאם לשינוי במדד גרמו לי אי נחת רבה ,יום אחד אתה מרגיש גאון,יום למחרת טיפש.
    עד כאן.
    זאת לא הייתה הכוונה.
    אומנם התחום מאוד מעניין אותי אך יש גבול.
    אחרי הפיקעה אני סוגר את החשבון במגדל נפרד מאורדרנט ועובר למרחב התיאורטי בלבד.
    הפסד כספי אחרי שנתיים וחצי בס"ה כ30K מהקרן,זה לא נעים אך לא נורא, למדדתי המון ואיני מצטער על כלום (מיותר להצטער על מה שלא ניתן לתקן).
    שוקי, ערב טוב שיהיה בהצלחה.

תמיד כדאי להרוויח , זה ברור. אבל גישתך בעניין שכר הלימוד הינה נכונה!

בנגזרים, בוודאי שהבטחונות צרכים להיות הון שהנחת היסוד הינה שהינו הון עודף שאינו דרוש לשום מטרה מידית או בינונית!

שוקי שיהיה בהצלחה!

ציטוט פורסם במקור על ידי WGF_Flame
    חזרתי לפורום ולשוק אחרי הרבה זמן, אז בדיוק התחיל דמי כיס את ענייני השוקת הרחבה והיו לנו הרבה ווכוחים על זה. גם אז וגם היום אני חושב שהבעיה היא שמניחים שמה שהיה הוא שיהיה, למשל אומרים, עד היום המדד לא זז בחודש אחד יותר מX אחוז לכן זה השוקת בטוחה. מה שגרם לי לכתוב עכשיו הוא מה שקראתי שדמי כיס כתב בהודעה שלפני, משהו כמו יש תנודתיות ולכן אפשר להרוויח עליה, צריך לזכור שזה לא נכון, מה שנכון הוא שהיתה תנודתיות, והיה אפשר להרוויח עליה. אם מחר לא תהיה תנודתיות אז מי שהניח אחרת יפסיד כנראה. ובטח לא צריך להניח שזה שהיום הצלחנו לזהות את התחתית היומית מראה שמצאנו את השיטה.
    שים לב שכתבתי "להמר" על תנודתיות. לא בחרתי סתם את המילה הזו.

העניין בהימור על קניה של אופציות, שההפסד מוגבל מאד. ואם הוא ממומן על ידי מכירה רחוקה, אז הסיכון יורד.
    אם הקניה מומונת, ואין תנודתיות, הרי שזה לא הפסד אלא "אובדן רווח פוטנציאלי". ואם יש תנודתיות אז יש מצב להרוויח.

משהו שלמדתי מהסתכלות על 3 חודשים אחורה:

1)כשסטיית תקן סביבות 14-13 כמו שראינו ממש לפני חודש, שווה לקנות שוקת רחבה כי
    א) השוק יכול לזנק למעלה ואז תרוויח
    ב)השוק יכול פתאום ליפול + סטיה עולה... גם תרוויח.

2)כשסטיית תקן מזנקת מעל 40, שווה למכור פוטים רחוקים מעל 20 אחוז מהסטרייק.

3)צריך לקבוע גבולות רווח והפסד: אם המדד מגיע ל... אני סוגר בלי לחשוב.

4) לתחום את ההפסד האפשרי למשהו שהלב שלך יכול לעמוד בו (כשיש לך חריגת בטחונות כי מכרת משהו חשוף ואתה לא יכול לפעול, זה מלחיץ מאוד...מאוד!)

5) מפת הפוזיציות בשבוע הפקיעה והערכה מחדש, מי שהסתכל על מפת הפוזיציות הפתוחות ביום ראשון, יכל להבין שמישהו מאוד מאוד ירצה להרים את השוק לרמת 1100. וזה מה שהציל לי את החודש, כי ביום ראשון הימרתי שהפקיעה תהיה מעל 1100.

לסיכום, מה ההבדל בין סוחר טוב לסוחר רע במעוף?
    טוב,חייבים להודות, למזל יש גם ערך חשוב.
    אבל חוץ ממזל ותזמון השוק זה קור רוח וחישוב סיכון\רווח.

(וכשיש סערה בים זה מלחיץ לשות בתוך שוקת...)

אני את החודש הזה סיימתי ברווח הודות להימורים על כיוון באופציות חשופות.
    השבוע רכשתי פוטים 1000 והיום בשיא הירידה מכרתי חצי (שער 1500) ורכשתי באותו הסכום קולים 1140
    כך שיצרתי בעצם שוקת קנויה א-סימטרית עם נטיה לעליות.
    הרעיון הוא שאני מאמין בירידות חזקות או בעליות .
    את הכתיבות אני אשמור להמשך החודש אחרי שנתייצב מעט (ואני מודע לכך שהסטיה תרד אבל אין לי הרבה כוח לתיקונים).

אגב , בחוכמה שבדיעבד, לו לא הייתי נוגע כלל באסטרטגיה שכתבתי בתחילת אוגוסט והולך איתה לפקיעה
    הייתי מרוויח כ 100% על השקעתי.
    הסיבה היא שהחזקתי 3 פוטים 1190 וכתבתי 25 פוטים 1110 (עם הגנה צמודה)
    אבל כמובן שפעולותי היו שונות ולא היה ניתן לנחש תנועה כה חזקה החודש.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות