x

עמוד 1 מתוך 8 123 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 71

נושא: מטיס קפיטל אגח א

מטיס קפיטל אגח א

אלון שלום

האם מטיס קפיטל אגח א עדיין אטרקטיבי כפי שהסברת בעבר
    תודה על התיחסותך

Re: מטיס קפיטל אגח א

מתחיל להדאיג מה שקורה שם אלון, אנחנו מתקרבים ליום הקובע ובינתיים אין קונים, כבר כמעט 5 אחוז הפסד מאז הכניסה וגם בימים שבהם האגחים הקונצרניים עולים הנייר יורד מה שסותר את ההגיון של רוח גבית שתהיה לאג"ח לפני היום הקובע. משהו השתנה שם? אתה מחזק אולי? העם ישמח לקבל כמה תובנות ממך :P

לרוב מי שעושה את המסחר בניירות מסוג זה הם הסוחרים הקטנים (המוסדיים לא נכנסים עבור יציאה) וסוחרי היום. הסוחרים הקטנים נכנסים כחודש חודש וחצי לפני ובמהלך הזמן עד לתאריך הקובע. סוחרי היום נכנסים בסמיכות ליום הקובע.

סנטימנט השוק השלילי בוודאי לא תורם - אך כמובן שיכול להיות שבסופו של דבר אכן לא ישלם - בכניסה לאגחים מסוג זה תמיד קיים סיכון - אני פשוט דוגל בכך שמרבית המקרים הסיכון לא מתממש ולכן בתמונה הגדולה יש רווח ממסחר מסוג זה. כמובן למי שנופל באותם המקרים שכן מתממש הסיכון לוקח הפסד (ולכן עדיף להימנע מכך) אך זהו חלק מהתהליך - לא זוכים בכולם.

ספציפית לגבי מקרה זה:

לא ראינו שבירה ממשית ושום דבר לא באמת השתנה - מה גם שהשוק יורד (במיוחד זה של האגחים שמוגדרים "מסוכנים") - כך שאין בכך אנומליה ביחס לשווה הערך בשוק.

לגבי הרחבה או מיצוע - לא הייתי עושה זאת כעת. אני מזכיר כי מלכתחילה אמרתי כי החשיפה צריכה להיות קטנה, תנודתיות של 5% אינה סיבה להגדיל חשיפה.

לדעתי נידרש לבחון את הנייר רק בסמיכות למועד התשלום (בהנחה שלא תצא הודעה עד אז) ואם כבר לחזק רק בתאריך הקום או ביום שלפני.
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

יש משהו שפספסתי פה? הודעה במאיה או משהו?
    כי זה או ניעור של החיים או שהאגח הזה לא הולך לשלם.
    לא יתכן שכל יום הוא יורד באחוז פלוס ואין בכלל קונים פחות משבועיים לפני שמשלמים 20 אחוז קרן

האם לא פורסם זה מכבר כי התשלום כולו בידי הנאמן ???

דבר ראשון הכל יכול להיות, כפי שנכתב בעבר, הסיכון קיים, אך הסבירות נמוכה (ומיד נגיע גם לזה, שוב).

אבל לא מדובר באחוז ביום, לא צריך להגזים. נכון האגח איבד 10% בחודש וחצי (מהשיא), כן המרבית של זה בשבועיים האחרונים (כ- 7%), אך יש להתייחס לדעתי לכלל המהלך, למעשה מתחילת שנה כאשר מרבית הניירות ספגו ירידות (הרי כל המדד ירד באחוזים ניכרים) ויותר מכך - הניירות שמוגדרים מסוכנים ספגו ירידות גדולות אף יותר, הנייר עדיין בצד החיובי (לא שזה מעודד עבור מי שקנה במחיר גבוה יותר).

מבט מהיר על מחיר האגח בשוק בשלושת החודשים האחרונים:

[attachment=1:2e330wn1]אגח מטיס קפיטל - שלושה חודשים ראשונים 2011.png[/attachment:2e330wn1]

כמו כן ניתן לראות כי העלייה והירידה בוצעו במחזור גדול ביחס לממוצע בנייר.

בנוסף קיים חשש להמשך יכולת הפרעון של הנייר, נכון שבעת התשלום בשנה שעברה הנייר עבר את מחיר השוק של ה- 90 אגורות לאגח אך חשוב לזכור כי לאחר התשלום הגיע מימוש גדול - וייתכן שזו הסיבה שחלק מהמשקיעים בוחרים לממש את הנייר עוד קודם לתשלום עצמו, במיוחד לאור כך שכעת הסנטימנט בשוק שלילי בעוד לפני שנה הוא היה חיובי.

מבט מהיר על מחיר האגח בשנתיים האחרונות:

[attachment=0:2e330wn1]אגח מטיס קפיטל - מבט שנתיים אחורה.png[/attachment:2e330wn1]

אז למה בכל זאת?

כן יש סיכון בנייר והרווח הסופי שיצא מימנו (במקרה הטוב) יהיה נמוך מהצפי המקורי, אך אכן מרבית (וזה מרבית - מה שאומר כי לא כל התשלום) אכן נמצא בידי הנאמן. מעבר לכך כפי שכבר נכתב יצאה התחייבות לתשלום חוב של חברת בת (ריבית) במועד סמוך לתשלום האגח - כך שנראה, לפחות על פני השטח, כי התשלום אכן יצא לפועל - אך אין בכך הבטחה!

ממליץ לחזור ולקרוא את הסיכונים - שכן גם כאשר הכסף קיים אין זה אומ רכי יהיה תשלום בפועל בנקודה הסופית!

אני עדיין עומד מאחורי האסטרטגיה שחלקתי ואני מתכוון לפעול בדיוק כפי שציינתי בהנחה כי אכן לא תצא הודעה שלילית (ואם כן לי יש את אורך הרוח להמתין לתיקון ולנצל אותו). כמובן שכמו בכל השקעה - ניתן ליפול על משהו לא ידוע (במלרג זה היה צפוי, אך כאן אין סימנים לכך, ובכך אני מתכוון ל"רמייה").

נמתין ונראה... ותמיד נוכל לטעון לתמונה הגדולה...
    אלון פיאדה

נ.ב -שימו לב כי לאחר התשלום נדרש לצאת על פי האסטרטגיה, שכן הסיכון לעתיד כמובן קיים ויש לצפות לתיקון דומה כפי שהיה בשנה שעברה - ולכן זהו לא נייר לשים בו כסף גדול שלא נוכל לממש ביום האקס!
    אלון פיאדה

אלון, התיקון הקודם היה על רקע פאניקה
    עולמית מתרחיש W, מדד תא25 נפל 15% !
    באותה תקופה כמו גם המדדים בארה"ב ולכן היה
    חשש מהסדר.

התיקון בימים שלאחר התשלום היה קטן מאד למען הדיוק.

טווח הזמן שיש לקחת להערכתי עבור החלק התיאורטי של התיקון (התנודתיות באגח המשלם פעם בשנה) היא לפחות חצי שנה, אם לא יותר מכך.

ברור לכל השחקנים בנייר כי מרגע התשלום ועד לתשלום הבא הכל פתוח. מעשית למרבית הסוחרים באגח אין סיבה ממשית להחזיק בנייר לאחר התשלום כאשר מועד האירוע הבא בנייר הוא רק בעוד שנה.

כאשר מוסיפים לכך את החשש המוצדק מהמשך הפרעון בעתיד ויכולת החברה לקיים את עצמה - ניתן להבין למה ניירות מסוג זה באופן כללי נופלים חזק בחודשים לאחר מכן (נפח המסחר קטן, ירידות גוררות ירידות...).

גם אם ניקח בחשבון את המימוש בשוק שהגיע אז לא נוכל לייחס את כלל גל הירידות אליו. דבר ראשון נצטרך להשוות לניירות דומים - והם לא נחתכו באותו האופן. דבר שני הירידות במחיר השוק של הנייר היו גדולות מ- 50% ממחיר השיא, כך שלא מדובר רק בתיקון שוק בלבד.

אך אני מקבל את ההערה כפי שהיא - היו גורמים נוספים שתרמו למשוואה!

ובנוגע לנקודה זו ניתן לומר כי תמיד יהיו גורמים נוספים ולכן יש חשש מוצדק שההיסטוריה תחזור על עצמה.
    אלון פיאדה

בקשת עזרה:
    קניתי לפני כחודש 13000 מניות של מטיס קפיטל אגח א.
    היום, כאשר אני רוצה למכור, אני לא מצליח, מכיוון שיחידת המינימום היא 14.000 מניות.
    מה עושים?
    תודה מראש

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות