x

מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

נושא: לא לבצע מהלכים של פאניקה ...

לא לבצע מהלכים של פאניקה ...

שלום לכולם ,
    השוק חווה תקופה לא נעימה והוא סופג ירידות של מעל 6% מתחילת השנה , הירידות הללו כפי שכולנו יודעים נובעות מהמצב הגיאו פוליטי שיש באזור שהתחיל בטוניסיה , מצרים , לוב ועוד הפגנות "מזעריות יחסית " באיראן וקצת בסעודיה ..
    הערכת המצב לפי דעתי צריכה להיות שכל עוד לא נוצר תוהו ובוהו בסעודיה אין סיבה להילחץ וגם היום שהשוק יורד קרוב ל 2% אני מאמין שהוא יתקן וכבר מחר או בתחילת שבוע נחזור לראות את הצבע הירוק בעיניים .
    תמרור אזהרה לכלל המשקיעים היא סעודיה אשר במקרה של הפיכה או משהו דומה , תהיה השפעה ישירה על הנפט וכאן זה לא כמו לוב שיש מי שיספק את הסחורה או את המלאי שחסר , במקרה עם סעודיה ייוצר ואקום שאין מהיכן לכסות.
    מי שמוכר סחורה ויש לחץ מכירות בלא מעט מוקדים צריך לבחון במה הוא משקיע והאם למעשה נוצר שינוי כלכלי במוצר שיש לו או שהירידות נובעות מלחצי השוק , ברור לכולנו שרוב הירידות הן מלחץ השוק ופסיכולוגיה של משקיעים ולכן לא הייתי ממהר להשליך סחורה ( כמובן למי שעדיין בפנים ולא השליך זאת כבר באירוע עם מצרים )
    בנוסף חשוב לזכור כי תקופת הדוחות מגיעה ומרבית הדוחות של החברות אשר מסכמות את שנת 2010 אמורים להיות טובים -טובים מאוד דבר שייתן זריקת מרץ לקנייה מחודשת של סחורה ועל כן אולי אף כדאי לנצל ירידות בסקטורים שונים ( ולא רק באגחים ) להצטיידות .
    אין לראות בדברים שנאמרו כהמלצה לפעולה כלשהיא רק חשוב לקרוא זאת לפני שממהרים ללחוץ על מקש המכירה ..
    בהצלחה ותשתדלו להתרחק מהמסכים ..זה עושה לאורך זמן טוב לכולם..
    בברכה , לברון

Re: לא לבצע מהלכים של פאניקה ...

קשה לראות את האדום הזה בעיניים. אני גם מחכה בנתיים

הי לברון, מאוד מעריך את הניתוח הרציונאלי שלך, מסכים עם הגישה שלך בכלל ובפרט בימים אלה.מדובר במחזריות די קבועה במהלך השנה, תמיד יש קטליזטור או "סיבה" לירידות, ולכן הכותרת שלך נכונה וחשובה מאין כמוה.
    אני חושב שאחד הסימנים המובהקים של בגרות וקור רוח דווקא בתקופות כאלה הוא להיות צמוד לאסטרטגיה שלך, והכי חשוב- לראות בירידות הזדמנות מעולה לרכוש אגח"ים טובים במחיר נמוך. דהינו ירידות = הזדמנות קניה
    "אין הנחתום מעיד על עיסתו" אבל בכל זאת.. אחד הדברים שגורמים לי להרגיש בטוח וממש לא בפאניקה, הוא תהליך ההתבגרות והניסיון המצטברשעברתי בשוק ההון במיוחד בתקופות שפל וגאות, בדגש על אסטרטגיה שאני החלטתי בתקופות "רגיעה" דווקא מה לעשות במצבים כמו בימים האחרונים. אני כאמור רואה במצב הזדמנותאולי לממש אגחים שברווח גם בירידה קלה, אבל לא כדי לברוח (לאן בדיוק?..): אלא להיפך, לרכוש אגחי"ם שסימנתי עם פוטנציאל ומתחת לפארי, במחיר נמוך יותר.
    מאחל לכולם הצלחה ושוב חוזר על הכותרת החכמה של לברון "לא לבצע מהלכים של פאניקה"...

הבעיה מוטי שהתיקון הזה הוא כמעט אך ורק במניות והאג"חים כמעט ולא נפגעו, בטח לא ברמה שתוכל למצוא אג"ח טוב שירד בכלל לכוון הפארי שלו. כדי שזה יקרה צריך פה ירידה בסדר גודל של אמצע שנה שעברה , לאסוף מניות ששברו תמיכות (למי שסוחר טכנית) לא נראה לי חכם במיוחד כרגע.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות