x

מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

נושא: מס שבח בבניה עצמית

מס שבח בבניה עצמית

שלום,

אני רוצה לרכוש קרקע ולבנות עליה בית פרטי.
    רציתי לדעת האם ומתי אני אמור לשלם את מס השבח?

האם לאחר כל שלב בפרויקט כמו למשל קבלת היתר או שלבי הבניה השונים נוצר שבח לנכס שעליו אצטרך לשלם מס או המס משולם בגמר הבניה?

במידה וארצה למכור את הבית בסיום הבניה - איך מחושב מס השבח? (למיטב הבנתי, בנכס קיים המס מחושב על ההפרש בין מחיר המכירה לקניה)?

באופן כללי, האם מבחינת מיסוי יותר משתלם לפתוח חברה לצורך פרויקט כזה או האם שווה לעשות אותו כאדם פרטי

תודה,
    גלעד

Re: מס שבח בבניה עצמית

ציטוט פורסם במקור על ידי giladvk
    שלום,

אני רוצה לרכוש קרקע ולבנות עליה בית פרטי.
    רציתי לדעת האם ומתי אני אמור לשלם את מס השבח?

האם לאחר כל שלב בפרויקט כמו למשל קבלת היתר או שלבי הבניה השונים נוצר שבח לנכס שעליו אצטרך לשלם מס או המס משולם בגמר הבניה?

במידה וארצה למכור את הבית בסיום הבניה - איך מחושב מס השבח? (למיטב הבנתי, בנכס קיים המס מחושב על ההפרש בין מחיר המכירה לקניה)?

באופן כללי, האם מבחינת מיסוי יותר משתלם לפתוח חברה לצורך פרויקט כזה או האם שווה לעשות אותו כאדם פרטי

תודה,
    גלעד
    שלום גלעד,

הצגת מס' שאלות בפנייתך, חלקן מורכבות מעט לכדי תשובה בבסיס זה וחלקן לוקות בטעות נפוצה בהבדל בין מס שבח לבין היטלי ההשבחה העירוניים.

לשאלתך מתי משתלם מס שבח ? מס שבח משתלם לרשויות המס כמו כל מס רווח הון לאחר מימוש הנכס ! ההפרש בין מכירה הרכישה + הוצאות ( כל הוצאות לצרכי הבנייה לרבות היטלים ושירותים ) לבין מחיר המכירה.

אני מניח שכוונתך הייתה לגבי היטל השבחה שישנו כנראה על הקרקע ואף אולי היטלי פיתוח כאלו ואחרים שיש לברר במחלקת ההנדסה של הרשות המקומית.
    אמנם בשפת העם נוצרת השבחה של הנכס בכל התקדמות של שלבי הבניה / קבלת אישורים וכד' אך מבחינת הרשויות אין הדבר רלוונטי למעט הוספה של זכויות בנייה ו/או שינוי ייעוד על קרקעות.

לגבי הרמת הפרוייקט כחברה או כאדם פרטי - ישנם יתרונות וחסרונות לדבר וזה תלוי במצב האינדיוידואלי של כל אחד מבחינה מיסויית.

מקווה שסייעתי בדבר, אל תהסס ליצור קשר באם תרצה להוסיף ולהתייעץ בהמשך.

בברכה,

לירן מורנו, עו"ד

050-7816842

liran.smaof@gmail.com
    המידע המוצג בפורום הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורך הדין וממנהלי האתר כל אחריות.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות