x

מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

נושא: שאלה לגבי הפרשים בין תעודות שורט ולונג זהות

שאלה לגבי הפרשים בין תעודות שורט ולונג זהות

משהו אולי יואיל בטובו ויאיר את עיניי בעניין...
    איך זה שתעודת סל מסויימת יורדת מתחילת השנה ב 4 אחוז
    ואילו גרסת השורט שלה, מאותו בית השקעות, שמשקיע באותו בורסת סחורות ,עולה מתחילת השנה ב 15 אחוז?
    זה נראה לי לא מובן...
    מה לא בסדר?

Re: שאלה לגבי הפרשים בין תעודות שורט ולונג זהות

אהלן,

קודם כל, בשביל זה נפתח פורום חדש באתר - פורום תעודות סל אז כדאי להעלות שם שאלות במידה ויש.

לגבי השאלה, אין לי ממש תשובה חד משמעית כיוון שאני לא יודע באיזו תעודת סל מדובר, אבל בכל זאת.
    במידה ומדובר בתעודת סל פי 2 או 3, אז יש הסבר ארוך לגבי זה וברוב המוחלט של המקרים יהיו פערים גדולים בין התעודות בגלל אופן חישוב האחוזים (אוכל להסביר זאת במידה ותרצה).
    מעבר לזה, הדבר יכול לנבוע לדעתי משני דברים עיקריים:
    1. שערי מט"ח (אם התעודה צמודה לדולר או יורו או מטבע אחר).
    2. מינוף (תעודות שורט הן בד"כ ממונפות ולכן ינועו לא בקצב של 1:1).

מקווה שעזרתי

גילוי נאות
    הכותב הינו עובד של חברת תכלית בית השקעות בע"מ, הכותב אינו בעל רישיון יועץ השקעות על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995. תכלית בית השקעות הינה חברה העוסקת בייעוץ השקעות ובניהול תיקי השקעות, והמחזיקה ב-20% מקבוצת תכלית תעודות סל, העוסקת בהנפקה לציבור של תעודות סל, תעודות התחייבות ומוצרי מדדים נוספים. תכלית בית השקעות בע"מ, הדירקטורים שלה, עובדיה ומנהליה, כמו גם חברות קשורות לה עשויים למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים בהודעותיו של הכותב הנ"ל עבור עצמם ו/או עבור לקוחותיהם. אין לראות באמור בהודעותיו של הכותב הנ"ל משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות