x
 • הודעות אחרונות בפורומים

  admin

  שימו לב, חברים ההגנות באסטרטגיה נכנסות לפקיעה...

  שימו לב, חברים
  ההגנות באסטרטגיה נכנסות לפקיעה שבועית והשלמה תצא בבוקר בהתאם

  admin אתמול, 18:23 עבור לתגובה האחרונה
  אלה

  מאוד קשה להסכים עם תחזית כזו, כי באמת שאנחנו לא...

  מאוד קשה להסכים עם תחזית כזו, כי באמת שאנחנו לא יכולים להעריך איפה נהיה עוד שנה. האם הפד יוריד את קצב העלאת הריבית? או שיסיים עם העלאות? ואם יהיה לנו קורונה מספר שתיים, או מלחמה באזורים אחרים הקרובים...

  אלה אתמול, 15:34 עבור לתגובה האחרונה
  אלה

  מהומות בסין

  האם המהומות בסין צפויות להשפיע על הכלכלה?
  תודה

  אלה אתמול, 15:31 עבור לתגובה האחרונה
 • פוסטים אחרונים בבלוג

  3cf

  כלכלת ישראל בסכנה גדולה יותר משחשבנו

  סך האשראי שנטל המגזר הפרטי עד אמצע 2022 קפץ ב־16% בתוך שנה בלבד • בד-בבד, היקף ההלוואות הבנקאיות לקבלנים ויזמים זינק בקצב כפול מהממוצע • בניגוד לתחזיות האופטימיות של בנק ישראל - אלכס זבז'ינסקי,...

  3cf 29.11.2022 16:10
  גרוס

  רוכשי הדירות לא מאמינים שהמחירים יירדו בקרוב

  האם מחירי הדירות בדרך לרדת? לא לפי שוק המשכנתאות. מנתונים שפרסם בנק ישראל השבוע על היקפי ההלוואות ניכר אמנם צמצום משמעותי במספר המשכנתאות שנלקחות, ואולם זה רק חצי מהסיפור. אלה שמחליטים לרכוש דירות -...

  גרוס 24.11.2022 15:01
 • אנחנו בפייסבוק

 • הסטארט-אפים שמפטרים היום, הם אלו שהתפרעו עם רכישות אתמול

  הסטטיסטיקה מראה שאחוז גבוה מאוד מעסקאות הרכישה של חברה אחת על ידי חברה אחרת לא מצליחות. בגדול מדובר על משהו כמו 70%-90% מהמיזוגים והרכישות שנכשלים, תוצאה של קשיים למזג את התרבות הארגונית של שתי החברות ועוד שלל בעיות אחרות. הסטטיסטיקה הזאת נכונה גם לרכישות שמבצעות חברות ענק, שכבר פיתחו מתודולוגיה סדורה איך לבצע אותן, אז על אחת כמה וכמה לסטארט-אפים שעוד לא צברו קילומטרז' בכך.

  ולמרות הסטטיסטיקה הלא מחמיאה, בשנה שעברה פצחו סטארט-אפים ישראלים בבולמוס של רכישת חברות אחרות מעבר לים. בהשראת הכסף הזול שאפשר לגייס כמה מימון שרוצים כמעט ולאור הלחץ של המשקיעים להשיג צמיחה מהירה בהכנסות, יותר ויותר סטארט-אפים ישראלים שכרו מנהלי מיזוגים ורכישות ושלחו אותם לעבודה.


  שניים מהסטארט-אפים שהיו פעילים במיוחד בזירת הרכישות, לפחות מבחינת מספר העסקאות, הם חד-קרן התמלול האוטומטי ורביט ומפתחת תוכנת הכנסים ביזאבו. ורביט רכשה שורה של חברות לתמלול מבריטניה וארה"ב, חלקן ותיקות מאוד, במטרה לאמץ את תיק הלקוחות שלהן. לעומת זאת, ביזאבו קנתה חברה בקנדה, חברה אמריקאית , אחת בשוודיה ועל הדרך חברה ישראלית במטרה להרחיב את המוצר שלה.

  ורביט וביזאבו הם גם שניים מהסטארט-אפים שהודיעו על מהלכי פיטורים גדולים. ורביט הודיעה על פיטורי 60 מתוך כ-580 עובדים, מתוכם עשרות בישראל. ביזאבו חתכה אפילו יותר בבשר החי וקיצצה 30% מתוך כ-400 עובדיה, 35 מתוכם בישראל. יכול להיות שזה מיקרי, כי בימים האחרונים היו גם לא מעט סטארט-אפ שלא ביצעו רכישות בכלל או קנו מעט מאוד ועדיין פיטרו, אך ייתכן שיש גם איזשהו קשר בין הרכישות של אתמול לפיטורים היום.


  הרכישות שביצעו חברות כמו ורביט וביזאבו לא תמיד היו גדולות במיוחד, לפעמים עניין של מיליוני דולרים בלבד, אך הן עדיין הקטינו את קופת המזומן של החברות. קופת המזומן היא בימים אלו נכס חשוב במיוחד. כאשר סטארט-אפים כבר לא יכולים לגייס כמה שהם רוצים ובטח לא בשווי של פעם, הם צריכים לדאוג שהקופה שלהם תחזיק לפחות לשנתיים, כדי לשרוד את המשבר.


  בנוסף, הרכישות האלו הגדילו את מצבת כוח האדם של הסטארט-אפים הישראלים, שבדרך כלל הבטיחו שישמרו על כל או לפחות רוב עובדי החברה הנרכשת. ב-2021, שנת החלום, אף אחד הרי לא חשב על לוותר על עובדים מרצונו.


  אני בטוח שגם היום המנכ"לים של ורביט, ביזאבו ועוד סטארט-אפים ישראלים שביצעו רכישות בטוחים שהקניות שעשו תרמו משמעותית לארגון. בחלק מהמקרים זה אולי נכון. אבל הסטטיסטיקה מגלה שבהרבה יותר מידי פעמים הערך של הרכישות יתגלה כנמוך ממה שציפו ממנו.


  בשנה שעברה נהוג היה להתפאר שהעובדה שסטארט-אפים ישראלים רוכשים חברות אחרות, ולא נרכשים בעצמם כמו בעבר, היא עדות לבגרות התעשייה כאן. אלא שנראה שבקרוב מאוד חלק מהעסקאות האלו שסטארט-אפים ישראלים עשו מסביב לעולם, יראו כמו משהו שקרה בלילה של שכרות אופורית, כזו שבסופה התעוררת עם הנגאובר.

  מקור המאמר: globes

  קישור למאמר המקורי
 • נתוני מסחר

 • מובילי צפיות ומעקב

  משתמש מספר עוקבים מספר צפיות
  תיקי מניות של חברי האתר
 • המניות הפופולאריות באתר

  דירוג שם מנייה מס' מנייה

  אין לך הרשאה

  אין לך הרשאה

 • תגובות אחרונות בתיקי המניות

מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות